Eesti värbab Euroopa Liidu eesistumise ajaks üle 300 ametniku

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti võtab Euroopa Liidu eesistumise ajal tööle üle 300 ametniku ning uue ülesande saab ligi 1000 ametnikku.

Aasta teises pooles oleva eesistumise raames toimub Tallinnas üle 200 sündmuse, sealhulgas 11 ministrite kohtumist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Selle aasta alguseks on suurem osa eesistumisega tegelevaid inimesi ametis. Enamik 1300 ametnikust on seotud töörühmade juhtimisega või nende ettevalmistamisega ehk poliitiliste teemadega on hõivatud umbes 1000 ametnikku, ülejäänud lahendavad eelkõige korraldusküsimusi. Ajutistest lisakohtadest on samuti enamik sisupoliitika ekspertide jaoks.

Riigikantseleis tegutsev eesistumise korraldusmeeskond on praeguseks korraldanud 19 konkurssi, peale selle on palju konkursse välja kuulutanud ministeeriumid.

Praegu käivad veebilehe eu2017.ee toimetajate-tõlkijate ja välisdelegatsioonide juhte toetavate sideisikute avalikud konkursid.

Personalikulud moodustavad 55 protsenti eesistumise eelarvest, mis on 75 miljonit eurot, mis on jagatud 2015–2018 vahel ning sisaldab ka välislähetusse saatmise kulusid.

Ajutistele lisakohtadele otsib riigikantselei eelkõige kommunikatsiooni ja sündmuste korraldamise eksperte, kellest enamik on tulnud erasektorist.

Ametnike palgad sõltuvad ametikohtadest ning üldiselt lähtutakse samadest põhimõtetest, millest avalikus teenistuses tervikuna.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: