Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Äripäev lubas ERRi pressinõukogusse kaevata

Ajalehed.
Ajalehed. Autor/allikas: ERR

Äripäev teatas teisipäeval, et pöördub Eesti Rahvusringhäälingu vastu pressinõukogusse, sest ei saanud võimalust enda vastu esitatud süüdistusi kommenteerida. Samas said kaebuse aluseks olevas artiklis sõna nii Äripäeva peatoimetaja kui ka nende erilehtede toimetaja.

Esmaspäeval ERRis ilmunud loos „Võidujooks toimetuse ja reklaamiosakonna vahel: Äripäeva lisadesse võib loo saada nii tasuta kui raha eest“ kirjutati, et Äripäeva reklaamiosakond on pakkunud ettevõtetele võimalust avaldada raha eest tutvustavaid artikleid Äripäeva TOPis, mida ei esitleta reklaamväljaandena.

Artiklis selgitasid olukorda nii Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel kui Äripäeva erilehtede toimetaja Mariliis Pinn.

Äripäev teatas teisipäeval, et nende seisukohast on kõnealuse loo näol tegemist pahatahtliku teemakäsitlusega, millega seatakse kahtluse alla toimetuse sõltumatus.

"Äripäevalt ei küsitud kommentaari loos toodud süüdistuste kohta," väidab ajaleht.

Samuti kinnitab väljaanne, et neil on reklaami ja ajakirjandusliku sisu valmimine ning esitlemine eristatud.

Meelis Mandel vastas ERRi palvele kaebuse tagamaid täpsemalt selgitada, et Äripäeva hinnangul on ERR eksinud ajakirjanduseetika koodeksi mitme punkti vastu. Täpsemalt nimetas ta punkte, mis käsitlevad ajakirjaniku vastutust oma sõnade ja loomingu eest, toimetusepoolset info usaldusväärsuse kontrolli, uudiste ja arvamuste selget eristamist ning nõuet, et fotod, pealkirjad ja juhtlaused ei tohi auditooriumi eksitada. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: