Coop ja Inbank ostavad Eesti Krediidipanga, poesaalidest saavad pangasaalid ({{commentsTotal}})

{{1485759901000 | amCalendar}}

Inbank AS ostab 25 protsenti ja Coop Eesti 59,7 protsenti Eesti Krediidipank AS-i aktsiatest. Krediidipank tegutseb oma nime all veel 2017. aasta sügiseni, seejärel saab panga nimeks Coop Pank. ERR.ee teeb kell 11 Coopi ja Krediidipanga pressikonverentsist otseülekande.

Aktsiate ostu eesmärgiks on luua Eestis tegutsevatest pankadest selgelt eristuva strateegiaga pank koos Coop Eestiga. Uue panga nimeks saab Coop Pank, tetas Inbank börsile.

Tehing toimub kahes osas. Esimese sammuna omandab Inbank 30. jaanuaril 9,9995 protsenti Eesti Krediidipanga aktsiatest. Sellele järgnevalt omandab Coop Pank senised Inbanki sidusettevõtted Coop Finants AS ja Krediidipank Finants AS ning suurendab oma aktsiakapitali, mille tulemusena saab Inbanki osalus uues loodavas pangas olema veidi üle 25 protsendi.

Coop Panga tegevjuhiks saab endine Hansapanga jaepanganduse juht Margus Rink. “Coop Pank luuakse selgelt eristuva strateegiaga: me tahame pakkuda lihtsamaid pangateenuseid Coopi 600 000 kliendile ning nendega seotud väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, teha seda nii Coopi kauplustes kui ka interneti- ja mobiilipangas. Meie kliendipakkumine saab olema rajatud kaubanduse ja panganduse vahelisele sünergiale ja kliendikasule,” ütles ta.

Rink lisas, et Eesti Krediidipanga nime all jätkab pank tegevust tänavu sügiseni, kevadsuve jooksul tehakse ettevalmistustöö uute teenuste ja toodete pakkumiseks nii Krediidipanga praegustes kontorites, Coopi kauplustes kui ka elektroonilistes kanalites.

Inbanki nõukogu esimehe Priit Põldoja sõnul on Inbank nii Krediidipanga kui ka Coopiga teinud seni väga head koostööd. "Eelnev toimiv partnerlus on tugev alus eduks unikaalses ühisprojektis, mis Inbanki initsiatiivil ja toel teoks saab. Meil on teadmised ja kogemus finantssektoris ja -tehnoloogias, Coop Eestil tugevad kliendisuhted sadade tuhandete eestimaalastega ja üle 350 poe kogu Eestis. Ma usun, et Krediidipank on väga hea platvorm Coopi visiooni realiseerimiseks finantssektoris," lausus Põldoja.

Coop Eesti omandas tehingu raames Krediidipanga aktsiatest 59,7 protsenti. Eesti Krediidipank jätkab tegevust praeguse nime all kuni 2017. aasta sügiseni, mil ettevõtte nimeks saab Coop Pank. Inbanki strateegia on jätkuvalt laieneda oma olemasolevate toodete ja tehnoloogiaga uutele Euroopa turgudele, mistõttu plaanib Inbank keskpikas perspektiivis tulevase Coop Panga omanikeringist väljuda.

Tehingu läbiviimiseks ja edaspidise kasvu toetamiseks otsustati Inbanki aktsionäride üldkoosolekul 11. jaanuaril 2017. aastal aktsiakapitali suurendamine 2,8 miljoni euro võrra. Pärast aktsiakapitali suurendamist on Inbanki omakapitali mahuks 13,7 miljonit eurot.

Inbank alustas pangana tegevust 2015. aasta aprillis, pakkudes teenuseid oma internetipanga ja suure partnervõrgustiku kaudu. Inbankil ja tema sidusettevõtetel on Eestis ligi 160 tuhat aktiivset kliendilepingut.

Senini kuulub Krediidipangast 59,7 protsenti Vene finantskontsernile VTB. Möödunud aasta novembris teatas VTB pressiosakond BNS-ile, et ettevõte on läbirääkimistes oma osaluse müümiseks Krediidipangas. Septembris reklassifitseeris VTB enda investeeringu Eesti Krediidipangas tütarettevõtete osakutest ümber müügiootel varaks.

Ülemöödunud aastal teenis Krediiidpank 1,8 miljonit eurot kasumit. Panga klientide hoiused kasvasid pea 29 protsenti ja jõudsid 267 miljoni euroni. Bilansimaht jõudis enam kui 305 miljoni euroni, kasvades peaaegu 50 miljonit eurot. Laenude maht kasvas 2015. aastaql 2 miljoni euro võrra ja jõudis ligi 153 miljoni euroni.

Panga loomise plaan oli kaua

Coopi juht Jaanus Vihand rääkis pressikonverentsil, et tehingu tingimused said lukku möödunud reedel, 27. jaanuaril. Coop on kasutanud oma maksekaarti juba viis aastat, mida kasutab umbes 9000 inimest, millega saab Coopi 350 kaupluses sularaha välja võtta. Pangaks arenemine võeti juba siis eesmärgiks. Kui tekkis võimalus osta ära Krediidipank, tehti arenguhüpe kolm-neli aastat edasi, muidu oleks see protsess veel aega võtnud.

"Coop on suurima omanikkonnaga ettevõte Eestis, meil on 80 000 omanikku," selgitas Vihand, rõhutades, et sisuliselt saab Coopist rahvapank.

Inbanki juht Priit Põldoja ütles, et finantsvaldkond on Eestis olnud väga kasumlik ning konkurents on viimasel ajal vähenenud. "Kui Coop on selgelt strateegiline [investor], siis meie näeme end finantsinvestorina," ütles Põldoja.

Krediidipank on Põldoja kinnitusel olnud viimased kolm aastat kasumlik, ehkki omanikega on olnud segadust.

Tulevase Coop Panga juht Margus Rink on töötanud alates oktoobrist Krediidipanga strateegiajuhina, nii et sellest ajast alates on pangaks saamist strateegiliselt ette valmistatud.

"Coopil on 600 000 klienti," rõhutas Rink.

Peamine sihtturg on väljaspool Eesti suurlinnu, kust enamik suurpanku on viimastel aastatel lahkunud, kuid kus Coop on olemas.

Pakutakse igapäevapngandust - teha ülekandeid, saada sularaha, avada kontosid jne - ja pakutakse finantsteenuseid eeskätt laenudena. Kindlustust ega pensione pakkuma ei hakata.

Klient saab pangakontorina tulla Coopi kauplustesse, lisaks tuleb sügiseks välja mugava kasutajaliidesega internetipank.

Coopi kauplustevõrk hakkab töötama suurima sularahavõrguna - iga Coopi kassa on panga sularahavõrgu osa. "Integreerime kaubanduse ja panganduse," lubas Rink.

Värvatakse uusi töötajaid nii klienditeenindajateks kui juhtideks. 2017. aasta sügiseks vahetub ka panga logo.

Tehingu hinda ei avalikustata. Müüjate esindajad olid ostjate sõnul kohal reedel, kui oli toimus tehing, sestap pressikonverentsist nad osa ei võtnud.

Toimetaja: Priit Luts, Merilin Pärliojasoo ja EV100
Kersti Kaljulaid

President: ka Tiit Ojasoo väärib andestust

President Kersti Kaljulaidi sõnul ei tähenda teater NO99-le tehtud ettepanek lavastada Eesti Vabariik 100 presidendi vastuvõtt vägivalla heakskiitmist. Ühtlasi leidis president, et Tiit Ojasoo tehtut ei saa küll unustada, kuid ka talle tuleks andestada.

uudised
XII noorte laulupidu

Graafikulugu rahvaarvu tõusu taustal: milline on Eesti elanikkond?

Eesti rahvaarv kasvas 2018. aasta 1. jaanuariks võrreldes mullusega 3070 inimese võrra ehk 0,2 protsenti, eelkõige tänu Eestisse tagasi saabunud inimestele. Milline näeb aga meie rahvastik välja seni värskeimate detailsete ehk 2017. aasta alguse andmete põhjal?

Külm ei tapa viirusi ja külmalaine ajal nakatumine ülemiste hingamisteede viirushaigustesse hoopis suureneb.

Külmetushaigusi pole olemas ja külm ei vähenda viirushaigusi

Ilm läks külmemaks ja ERR Novaatori lugejad on kahe päeva jooksul meilt neljal korral küsinud, kas külm tapab pisikuid ja kas nüüd väheneb külmetushaigustesse nakatumine? Vastused on ehk üllatavad ning paraku päris mitte see, mida ilmselt oodatakse.

RMK peakontor Toompuiesteel

Riigiasutuste kolimise plaan hakkab ilmselt osaliselt nurjuma

Valitsuse plaan viia lisaks läinud aastal kokku lepitud tuhandele töökohale Tallinnast ära veel 13 asutuse keskkontorid, hakkab liiva jooksma. Mõned kolimised ootavad küll ees, kuid riigihalduse minister Jaak Aabi soovitud mahtu ministeeriumid ei toeta.

Piret Pormeister Otepääl suusatamise maailmakarika etapil.

Teadlane vastab: miks Otepääl sajab lund, aga Tartus vihma?

On koolitarkus, et mägede kõrgusvööndilisuse tõttu muutuvad olud kõrguse suurenedes üha külmemaks. Tasase Eestimaa metsased künkad ei tundu olevat miski, mis niiväga kohalikku ilmastikku mõjutaks – õhumassid ju libisevad neist sujuvalt üle, mitte ei põrku vastu kiviseina nagu Alpides – või nii vähemalt arvab Novaatori toimetajate käest uurinud lugeja. Miks vähem kui 100-meetrine kõrguste vahe põhjustab juba olulise erinevuse temperatuurides ja lumikattes?

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: