Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Euroopa Kohus: terrorisidemetega isiku varjupaigataotlust saab tagasi lükata

Varjupaigataotlust saab tagasi lükata, kui rahvusvahelist kaitset taotleval isikul on sidemeid terrorirühmitusega, otsustas Euroopa Liidu Kohus teisipäeval.

Kaasus puudutas Maroko kodanikku Mostafa Lounanit, kelle Belgia pani 2006. aastal kuueks aastaks vangi selle eest, et ta aitas valmistada pühasõdalasi Iraaki saatnud võrgustikule võltsitud dokumente ja kuulus võrgustiku juhtkonda.

Lounani taotles 2010. aastal varjupaika, sest pelgas, et kuna ta pandi Belgias vangi, siis ootab teda Marokos tagakius, sest sealsed võimud võivad pidada teda džihadistiks. Taotlus lükati tagasi.

Euroopa Kohus otsustas teisipäeval, et isegi juhul, kui taotleja pole pannud toime terroriakti või toetanud selle toimepanemist, saab varjupaigataotluse tagasi lükata ka siis, kui taotleja aitas värvata, organiseerida või varustada välisvõitlejaid.

Kohtu hinnangul andis Lounani logistilist tuge rahvusvahelise mõõtmega rühmitusele selline akt on piisav põhjendus varjupaigataotluse tagasi lükkamiseks.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: