Lõuna-Osseetiat tahetakse muuta ümber Alaaniaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1486550438000 | amCalendar}}
Separatistliku Lõuna-Osseetia praegune president Leonid Tibilov.
Separatistliku Lõuna-Osseetia praegune president Leonid Tibilov. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Gruusia peaminister Giorgi Kvirikašvili peab rahvahääletust Lõuna-Osseetia Alaaniaks ümbernimetamise küsimuses seadusevastaseks.

"Rahvusvahelise õiguse kohaselt on seadusvastane ja täiesti vastuvõetamatu rahvahääletus piirkonnas, kust on etnilise puhastuse tulemusel pagendatud kümned tuhanded elanikud ja mida kontrollib okupatsioonivõim," seisis Kvirikašvili kolmapäevases avalduses.

Ta kutsus rahvusvahelist üldsust üles "takistama Venemaa provokatsioone ja iseseisvate riikide terviklikkuse rikkumist ning seadusvastaseid annektsioone".

Peaminister leidis, et see rahvahääletus annab tunnistust "okupatsioonivõimu tegelikest kavatsustest võtta üle põline Gruusia ala".

Lõuna-Osseetia võimud otsustasid ühes 9. aprilli "presidendivalimistega" korraldada rahvahääletuse Lõuna-Osseetia Alaaniaks ümbernimetamise küsimuses.

Lõuna-Osseetia keskvalimiskomisjon registreeris presidendikandidaate

Gruusia separatistliku piirkonna Lõuna-Osseetia keskvalimiskomisjon registreeris kolmapäeval kolm presidendikandidaatite toetusrühma ja presidendikandidaatide - endise liidri Eduard Kokoitõ, julgeolekutöötaja Alan Gaglojevi ja arst Alan Kozonovi - täievolilised esindajad.

"Algatusrühmadel on nüüd õigus avada arve ja koguda oma presidendikandidaadi toetuseks allkirju," ütles Interfaxile keskvalimiskomisjoni sekretär Kristina Avlohhova.

Juba varem oli keskvalimiskomisjon registreerinud võimuloleva presidendi Leonid Tibilovi ja erakonna Ühtne Osseetia juhi, parlamendi esimehe Anatoli Bibilovi toetusrühma.

Amir Bagajevi toetusrühmale ei ole keskvalimiskomisjon allkirjade kogumise luba veel andnud ja veel üks presidendikandidaat seatakse üles 11. veebruaril. Vladimir Gulijev loobus kandideerimiast.

Vahepeal aga ilmus keskvalimiskomisjoni veebilehele teade: "Viimasel ajal arutatakse ühiskonnas, meedias ja internetis elavalt erupresident Kokoitõ kavatsust osaleda Lõuna-Osseetia presidendivalimistel. 1. veebruaril esitas algatusrühm ta presidendikandidaadiks. Kokoitõ ei elanud viimased viis aastat Lõuna-Osseetias, mistõttu ei vasta ta paiksustsensuse nõudele ja teda ei saa presidendkandidaadiks registreerida."

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: