Kaljulaid: heidutus ei saa kunagi valmis

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: NATO

Reedel kogunes president Kersti Kaljulaiu kutsel riigikaitse nõukogu, kus kaitseminister ja kaitsevägede juhataja andsid ülevaate täiendavate NATO liitlasvägede saabumisest Eestisse. President sõnas, et liitlassõdurite saabumine tugevdab Eesti heidutust oluliselt, kuid heidutus ei saa tegelikult kunagi valmis.

"Liitlasvägede saabumine ja meiepoolsed ettevalmistused selleks on graafikus ning ma tunnustan kõiki, kes sellesse panustanud on," ütles president Kersti Kaljulaid.

Ta lisas, et on selge, et eriti just esimesel aastal on üle tuhande liitlassõduri saabumine suur väljakutse, mistõttu tuleb olla valmis ka võimalikele ootamatustele reageerima.

"Usun, et näeme varsti erinevaid pahatahtlikke infooperatsioone, libauudiseid ning muid tegevusi, mille eesmärgiks on segaduse külvamine ja väärinfo levitamine. Eeskätt soovitan selles osas pea külmana hoida ning suhtuda igasugu "sensatsioonidesse" allikakriitiliselt," sõnas president.

Tema sõnul on NATO pataljoni saabumine sel kevadel oluliselt Eesti heidutust tugevdav meede. "Aga heidutus ei saa kunagi valmis. See peab vastama reaalsele ohuhinnangule ning julgeolekukeskkonna muutudes tuleb ka heidutust vastavalt kohendada. See töö jätkub ka pärast liitlaste saabumist," ütles Kaljulaid.

Riigikaitse nõukogu on nõuandvaks organiks Vabariigi Presidendi juures ning nõukogu istungid toimuvad vastavalt vajadusele. Nõukogu koosseisu kuuluvad riigikogu esimees, peaminister, riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees, riigikogu väliskomisjoni esimees, välisminister, kaitseminister, rahandusminister, siseminister, justiitsminister, majandus- ja taristuminister, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister ning kaitseväe juhataja. Nõukogu arutab riigikaitse seisukohalt olulisi küsimusi ja avaldab nende kohta arvamust.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: