Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ministeerium ootab EELK-lt suuremat panustamist Aleksandri kirikusse

Narva Aleksandri kirik.
Narva Aleksandri kirik. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kultuuriministeerium lubab arutada Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) soovi mitte veel lõpetada sihtasutuse Narva Aleksandri Kirik tegevust, kuid ootab EELK-lt samas suuremat panustamist sihtasutuse töösse

"EELK arvamus laekus kultuuriministeeriumisse täna. Sihtasutuse koosolek toimub 6. aprilli ja kujunevat olukorda seal kindlasti ka arutatakse," ütles ministeeriumi pressiesindaja Meelis Kompus reedel BNS-ile.

"Kui EELK leiab, et sihtasutuse tegevust tuleks jätkata, siis oleks tervitatav, kui EELK kaaluks võimalust sihtasutusse rohkem ka rahaliselt panustada," lisas Kompus ministeeriumi seisukoha.

EELK esindaja teatas reedel, et EELK konsistoorium seisukohalt ei ole praegu sihtasutuse likvideerimine põhjendatud, kuna sihtasutuse põhikirjaline eesmärk – Narva Aleksandri kiriku taastamine selle kasutamiseks esindusliku ja rahvusvahelise tähtsusega kontserdisaalina ning kultuurikeskusena koos kiriklike funktsioonide säilitamisega – on veel täitmata.

Kultuuriministeeriumi asekantsler Tarvi Sitsi on teinud ettepaneku Sihtasutuse Narva Aleksandri Kirik tegevuse lõpetamiseks.

"Kultuuriministeerium on aga endiselt valmis osalema hoonele sisu andmise protsessis – panustama kultuuriliste tegevustega, et kaitsealune hoone oleks võimalikult maksimaalselt avalikus kasutuses. Selles osas muutusi ei ole," kinnitas Kompus.

SA Narva Aleksandri Kiriku asutajate seas on kultuuriministeerium, EELK ja Narva linn.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: