X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lasnamäe linnaosavalitsus lubab prügiprobleemile lahendust

Tallinn tahab asutada munitsipaalprügiveofirma.
Tallinn tahab asutada munitsipaalprügiveofirma. Autor/allikas: Margus Ansu/Postimees/Scanpix

Lasnamäe linnaosa valitsus tunnistab, et viimasel ajal on piirkonnas olnud prügiveoga probleeme, ning lubab samas olukorra lähiajal lahendada.

Linnaosa vanema Maria Jufereva sõnul kehtib eelmisest sügisest Lasnamäel uus korraldatud jäätmeveo süsteem, mille järgi sõlmib korteriühistutega lepingu Tallinna Jäätmekeskus, mis omakorda sõlmib lepinguid prügiveo ja utiliseerimisfirmadega. Alates 2011. aastast vastutas aga organiseeritud jäätmeveo piirkonnas prügiveo eest selleks ainuõigust omav ettevõte, kes oli võitnud vastava hanke. Lasnamäel olid sellisteks firmadeks Ragn Sells Pae-Ülemiste ja Priisle-Mustakivi piirkonnas ning Ekovir Laagna ja Tondiraba piirkonnas.

"See aga ei sobinud korteriühistutele, kes ei saanud enam sõlmida prügifirmadega lepinguid omal äranägemisel. Korteriühistute probleeme lahendatakse operatiivselt.  Kahjuks ei kulgenud kõikides piirkonna korteriühistutes üleminek uuele süsteemile sujuvalt ning tekkisid teatud probleemid, milleks olid äraveograafikutest mittekinnipidamine, soovimatust arvestada kellaajale vastavate prügiauto ligipääsu tingimustega prügikonteinerite juurde ning puudulikku tagasisidesüsteemi ning soovimatust pakkuda mõlemale poolele sobivaid lahendusi," loetles Jufereva.

Tema kinnitusel on Lasnamäe linnaosa valitsus nendest probleemidest teadlik ja annab endast parima, et probleemid saaksid lahendatud võimalikult kiiresti. "Selleks, et leida Lasnamäe jäätmeveo probleemidele lahendusi, kogunesid hiljuti ümarlaua taha Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu, Tallinna Jäätmekeskuse direktor Martin Gasman , Tallinna keskkonnaameti juhataja Relo Ligi ning korteriühistute Loo ja Masti esindajad. Kohtumise päevakorral oli üks küsimus – leida lahendust Lasnamäe jäätmeveo probleemidele," märkis linnaosa vanem.

Ta kinnitas, et kõik piirkonnas tekkinud jäätmeveoga seotud küsimused suunatakse kohe edasi abilinnapeale ning Tallinna Jäätmekeskuse direktorile. "Lasnamäe linnaosa valitsus hoiab kätt pulsil ning teeb kõike endast sõltuva, et olukord paraneks. Tähelepanuta ei jää ükski kiri või pöördumine. Eelmisel nädalal muutus piirkonnas olukord jäätmeveo korraldamisega kriitiliseks, need probleemid olid tingitud selleks, et prügiveofirmal läksid korraga katki mitu autot ja tänaseks peaks olema olukord normaliseerunud," märkis Jufereva.

Kui kellelgi on tekkinud jäätmeveoga seotud küsimused või probleemid, siis palub linnaosa koheselt sellest teavitama Tallinna Jäätmekeskust infotelefonil 6164000, probleemidest võib teatada ka Tallinna ööpäevaringsele abitelefonile 1345 või Lasnamäe linnaosa valitsuse e-mailile [email protected]

"Kahjuks ei ole prügi ainult korteriühistute probleem. Lumi on ära sulanud ning siit ja sealt on avastatud ebaseaduslikud prügilad. Sel aastal on otsustatud aprillini mitte oodata ning alustada heakorrakampaaniaga märtsi lõpus. Palume teavitada Lasnamäe linnaosa valitsust kõikidest ebaseaduslikest prügilatest. Teeme üheskoos meie linnaosa puhtamaks ja atraktiivsemaks," lisas linnaosa vanem.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: