Kohus saatis 13 roolijoodikut vangi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Käerauad Autor/allikas: Mariana Bazo/Reuters/Scanpix

Harju maakohus saatis aprillis vangi 13 joobnuna roolist tabatud autojuhti.

"Pilt liikluses ei ole ilus, mistõttu tuleb kohtul üha rohkem mõista joobes juhtidele reaalseid vangistusi. Aprillikuus mõisteti üle päeva Harjumaal reaalselt vangi mõni roolist kriminaalses joobes tabatud inimene," ütles Põhja ringkonnaprokurör Rainer Amur ERR-ile.

"Kui esmakordselt roolist tabades on inimest võimalik karistada tingimisi ning anda talle võimalus oma eksimusest aru saada ja oma käitumist parandada, siis katseajal uuesti vahelejäämisel on tingimisi karistus harv," tõdes ta.

Amuri sõnul on ka maikuus vahi alla võetud kaks liikluskuriteos kahtlustatavat – neist üks on kahtlustatuna korduvas joobes juhtimises ning teine auto süstemaatilises lubadeta juhtimises.

"Tavaliselt lisandub uuele karistusele ka varasemalt kandmata karistus ning üks rumal otsus võib tähendada mitut aastat vanglas," lisas prokurör.

Joobnuna roolist tabtud juhid padi vangi

3. aprillil mõistis kohus vangi enam kui 2,5-promillises joobes Chryslerit juhtinud Taneli, kes ka varasemalt on joobes juhtimise eest kohtu all olnud. Mees pab vangis olema üks aasta ja neli kuud.

6. aprillil mõistis kohus kokku kaheks aastaks ja neljaks kuuks vangi Vladimiri. Kriminaalses joobes Volvoga mööda Paldiskit sõitnud mehe auto kohus konfiskeeris.

11. aprillil langetas kohus otsuse juhtimisõiguseta Raigole, kes oli lisaks viimatise tabamise ajal joobes, kuid tema joove jäi alla kriminaalse joobe piiri. Samas liitis kohus uuele karistusele juurde varasema karistuse kandmata osa ning ta peab vangis olema ligi kolm aastat ja viis kuud.

11. aprillil oli kohtu all ka Silver, kelle politsei tabas paar päeva varem kahepromillises joobes àutoroolist. Talle mõistis kohus seitsme kuu pikkuse vangistuse ning tema Peugeoti uueks omanikuks sai riik.

13. aprillil mõistis kohus ühe aasta ja ühe kuu pikkuse vangistuse Vilmarile, kes aastavahetusel alkoholi tarvitanuna sõitis oma Volkswagen Golfiga mööda Saku alevikku. Lisaks vangistusele jäi ta ka oma sõidukist ilma.

Samal päeval kuulutas kohus otsuse ka Toomase suhtes. Toomas on varasemalt tabatud kahel korral ilma lubadeta roolist. Kui ta 12. aprillil taas lubadeta sõitmisega tabati oli tegemist juba süstemaatilise lubadeta sõitmisega, mis on kriminaalkorras karistatav. Lisaks oli ta enne rooli istumist end ka kriminaalsesse joobesse joonud ja sai selle eest kohtus üheaastase vangistuse, millele liideti juurde varasem kandmata karistus ehk kokku peab ta vangis olema üks aasta ja kaks kuud. Samuti konfiskeeris kohus tema sõiduki.

17. aprillil mõistis kohus mullu detsembris kahepromillises joobes autot juhtinud Andresele. Mehel on kolm kehtivat kriminaalkaristust, millest kaks on joobes juhtimise eest. Tingimisi karistus seekord enam arutlusel ei olnud ning kokku peab ta vangis olema kaks aastat ja kaheksa kuud.

18. aprillil sai kohtult joobes juhtimise eest karistada Igor, kes tabati Mustamäel Volkswagen Passati roolist esimest korda märtsis ja teist korda aprillis ning mõlemal korral umbes kahepromillises joobes. Oma tegude eest peab ta kuu aega vangis veetma ning ülejäänud karistust ehk ligi üheksa kuud mõistis kohus talle tingimisi.

19. aprillil mõistis kohus pea kolmeks ja pooleks aastaks vangi Romani, kes sõitis Lasnamäel ringi Ford Transitiga ja oli enne rooli minemist tarvitanud fentanüüli, amfetamiini ja Xanaxit.

21. aprillil mõistis kohus joobes juhtimises süüdi Einari, kes jäi kriminaalses joobes politseile vahele 14. aprillil. Juba neli päeva hiljem tabas politsei ta taas roolist kriminaalses joobes. Kohus mõistis talle üheksa kuu pikkuse vangistuse, millest ühe kuu peab ta reaalselt ära kandma.

24. aprillil karistas kohus joobes juhtimise eest reaalse vangistusega Rolandit, kes kriminaalses joobes oma mopeediga Keila vallas ringi sõitis. Lisaks vabadusele jättis kohus ta ilma ka oma võrrist.

24. aprillil saatis kohus vagi Rainise, kes on ka varasemalt joobes juhtimise eest karistatud. Kohus mõistis talle pooleteise aasta pikkuse vangistuse ning võttis ära tema Citroen Berlingo.

27. aprillil mõistis kohus ligi kolmepromillises joobes roolist tabatud Olegi, kes sai koos varasema kandmata karisfusega kokku kolmeaastase vangistuse.

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: