Valitsus andis PERH-ile volituse liita endaga Hiiumaa haigla

Hiiumaa haigla ERR
Hiiumaa haigla ERR

Valitsus andis neljapäeval SA-le Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) volituse SA Hiiu Maakonnahaigla moodustamiseks, millega Hiiumaa haigla ühendatakse Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga.

Hiiumaa haigla võrgustamine PERH-iga tagab, et kvaliteetne arstiabi jääb Hiiumaal kättesaadavaks ka pikemas perspektiivis, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. Muu hulgas aitab see tagada Hiiumaa haigla majanduslikku jätkusuutlikkust.

"Võrgustamisega võtab Regionaalhaigla vastutuse Hiiumaal eriarstiabi osutamiseks ning see annab Hiiumaa elanikele kindlustunde, et kvaliteetne arstiabi jääb Hiiumaal kättesaadavaks ka pikemas perspektiivis," ütles Maris Jesse pressiteate vahendusel.

PERH investeerib kava kohaselt Hiiumaa haigla võlakoormuse vähendamisse ja teeb edasilükkamatuid investeeringuid 2017. aastal 600 000 ja 2018. aastal 200 000 euro ulatuses. PERH kaasab loodava sihtasutuse juhtimisse ka kohaliku kogukonna esindaja.

Võrgustamise tulemusel on Hiiumaal kohapeal tagatud nii erakorraline kui plaaniline abi vähemalt sisehaiguste, üldkirurgia ja günekoloogia erialadel, statsionaarne õendusabi ja edaspidi ka koduõendus.

"Arvestades Hiiumaa elanikkonna väiksust, ravijuhtude arvu ja nende hinnastamist, ei ole Hiiumaa haigla senise rahastamismudeli alusel jätkusuutlik ning on vajalik töötada välja Hiiumaa eripära arvesse võttev rahastamisskeem. Koostöö sotsiaalministeeriumiga selles osas käib," ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu. "Hiiumaa haigla võrgustamine ei ole Regionaalhaigla jaoks üksnes kanne äriregistris ja konsolideeritud majandusaasta aruanne, vaid sisuline koostöö."

"Valitsus on suunanud investeeringuteks vajalikud ressursid Regionaalhaiglale, et Regionaalhaigla kasutaks neid nii oma haiglakompleksi kui Regionaalhaiglaga võrgustatud haiglate arendamiseks. Regionaalhaigla esmane ülesanne on kindlustada oma tervishoiutöötajate kaasabil ööpäevaringse erakorralise eriarstiabi kättesaadavus Hiiumaal ning korraldada plaanilise eriarstiabi teenuseid vastavalt Hiiumaa elanike tervisevajadustele," lisas Jesse.

Lisaks Hiiumaa haiglale on Regionaalhaigla varem võrgustanud Läänemaa ja Raplamaa haiglad ning Tartu Ülikooli Kliinikum Lõuna-Eesti ja Valga haigla. Läbirääkimised käivad Põlva haigla võrgustamiseks Tartu Ülikooli Kliinikumiga 2017. aasta jooksul.

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla lõpetas möödunud aasta 800 000 euro suuruse tegevustulemiga. Sihtasutuse tulud moodustasid 177,3 miljonit eurot.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: