TÜ kliinikum saab ministrilt volituse omandada Põlva haigla enamusosalus

Põlva haigla.
Põlva haigla. Autor/allikas: ERR

Valitsus otsustab lähiajal volituse andmise Tartu Ülikooli kliinikumile omandamaks enamusosaluse Põlva haiglas.

Meditsiini arengusuundadesse sisse kirjutatud haiglate võrgustumine on viimasel paaril aastal kogunud hoogu. TÜ kliinikum on reformi esimeses etapis võrgustanud juba Lõuna-Eesti haigla ja Valga haigla. Nüüd on järjekord Põlva haiglani jõudnud.

Riik eraldas 2016. aastal TÜ kliinikumile Põlva haigla võrgustamisega seotud kulude katteks ja investeeringuteks Põlva haiglasse 800 000 eurot.

Aktsiate enamusosaluse soetamisega seotud tehingukulude katteks on sellest summast eraldatud maksimaalselt 10 000 eurot. 2017. aastal on sotsiaalministeerium taotlenud riigi eelarvest Põlva haigla võrgustamise toetamiseks täiendavalt 200 000 eurot.

Võrgustumise üks eesmärk on tagada Põlva haigla majanduslik jätkusuutlikkus. 2016. aastal oli Põlva haigla kahjum 8 120 eurot, kuid 2017. aastal on prognoositav eelarveline kahjum juba 77 839 eurot.

Peatse võrgustumise eesmärk on jõuda optimaalse teenuste paketini ja vältida kahjumit, tagades samaaegselt kvaliteetse eriarstiabi kättesaadavuse kohapeal.

Põlva haigla võrgustamise vajadusest tegi 2016. aasta lõpus põhjaliku loo ka "Aktuaalne kaamera".

Analoogsed arengud on toimunud ja toimumas 2015. aastal võrgustunud Põhja-Eesti regionaalhaigla ja Raplamaa haigla vahelises koostöös ning samal aastal võrgustunud PERHi ja Läänemaa haigla vahelises koostöös. 2017. aasta esimeses pooles liitus PERHiga ka Hiiumaa haigla.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: