Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sarapuu lubas poliitikast lahkuda ja palus privaatsust

{{1495788120000 | amCalendar}}
Arvo Sarapuu
Arvo Sarapuu Autor/allikas: ERR

Seoses prügiäriga uurimise alla sattunud keskerakondlane Arvo Sarapuu tegi reedel avalduse, kus teatas, et pole süüdi, kuid lahkub poliitikast. Lisaks palus ta meedialt privaatsust.

"Ma ei tunnista ennast süüdi mulle esitatud kahtlustuses. Ma lahkun poliitikast jäädavalt, soovides säästa Keskerakonda, kes on niigi avalikkuse turmtule all. Ma vabandan kõigi, eelkõige nõmmekate ees. Kinnitan, et mul olid parimad kavatsused ja mul on kahju, et need sellistena ei realiseerunud. Palun austada minu privaatsust, et saaksin oma eluga edasi minna," seisab Sarapuu Tallinna pressiteenistuse vahendusel edastatud avalduses.

Ilmselt peavad lahkuma ka osad nõunikud

Tegevlinnapea Taavi Aas ütles ERR-i raadiouudistele, et Arvo Sarapuust vabanenud abilinnapea kohta pole võimalik seaduse järgi täita, sest ka Tallinna linnapea on ametist kõrvaldatud. Aas ütles, et ilmselt peavad lahkuma ka osa Arvo sarapuu nõunikke, kes olid prügikorraldusega seotud.

"Linna korra järgi ei saa meie uut abilinnapead määrata, samuti ei saa seda teha volikogu, kes saab seda teha ainult linnapea ettepanekul, aga paraku kui linnapea on ametist kõrvaldatud, siis ei saa ka keegi teha seda ettepanekut. Ehk uut abilinnapead ei ole võimalik määrata," selgitas Aas.

Aas rääkis, et linnavalitsuses tegeletakse praegu töövaldkondade ümber jagamisega. "Keskkonnaametiga hakkab tegelema abilinnapea Kalle Klandorf ja ettevõtlusega abilinnapea Eha Võrk," ütles ta.

Aas lubas üle vaadata ka nõunikud, kes on olnud seotud Arvo Sarapuuga.

"Valdkonna üle võtnud abilinnapea Kalle Klandorf sellega tegeleb ja loomulikult sõltub tema otsusest, kas ta ühte või teist nõunikku enda juurde vajab. Ja loomulikult ka abilinnapea Eha Võrk vaatab need koosseisud üle. /.../ Ma arvan küll, et nõunike arv väheneb," lausus Aas.

Kaitsepolitsei pidas Tallinna prügiäri kriminaalasja raames Arvo Sarapuu kinni neljapäeva hommikul. Samal päeval astus Sarapuu Tallinna abilinnapea kohalt tagasi.

Kaitsepolitseiamet ja riigiprokuratuur menetlevad alates 1. märtsist kriminaalasja, mille raames esitati neljapäeval Tallinna abilinnapeale Arvo Sarapuule kahtlustus teadvalt toimingupiirangu rikkumises eriti suures ulatuses.

Lisaks kahtlustatakse kahte meest suures ulatuses toimingupiirangu rikkumisele kaasaaitamises - need on Sarapuule kuuluva ATKO juhatuse liige ja Sarapuu väimees Margo Tomingas ning osaühing Baltic Waste Management omanik ja juht Kaido Laanjärv.

Kõik kahtlusalused pääsesid neljapäeva õhtul vabadusse, kuna riigiprokuratuur ei taotlenud nende vahistamist.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: