Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ratas ei pea Savisaare ametist loobumist vajalikuks

Kui Arvo Sarapuule esitatud kahtlustuse puhul otsustas Keskerakonna esimees Jüri Ratas, et Sarapuu peab ametist lahkuma, siis Edgar Savisaare loobumist linnapea kohast Ratas vajalikuks ei pea.

Postimees küsis Brüsselist naasnud Ratase käest Tallinna lennujaamas, et kui Arvo Sarapuu lahkus ametist juba kahtlustuse esitamisel, siis miks ta parteijuht Edgar Savisaart lahkuma ei sunni.

"Edgar Savisaar ei tööta täna Tallinna linnavalitsuses," vastas Ratas.

Kuigi Savisaar on tõepoolest kohtu poolt ametist kõrvaldatud ja tema kohustusi täidab abilinnapea Taavi Aas, piirab see siiski Keskerakonna valitsemist Tallinnas.

Näiteks ametist lahkunud Sarapuu asemele linnavõim uut abilinnapead määrata ei saa, nagu kinnitas Taavi Aas keskpäeval ERR-i raadiouudistele.

Aas selgitas, et Arvo Sarapuust vabanenud abilinnapea kohta pole võimalik seaduse järgi täita seetõttu, et Tallinna linnapea on ametist kõrvaldatud.

"Linna korra järgi ei saa meie uut abilinnapead määrata, samuti ei saa seda teha volikogu, kes saab seda teha ainult linnapea ettepanekul. Aga paraku, kui linnapea on ametist kõrvaldatud, ei saa keegi teine teha seda ettepanekut. Ehk uut abilinnapead ei ole võimalik määrata," selgitas Aas.

Tallinnale uue linnapea saamiseks oleks kaks võimalust. Selleks peaks Edgar Savisaar ametist loobuma või linnavolikogu talle umbusaldust avaldama. Seni Savisaar ega Keskerakond seda teha pole soovinud.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: