Fotod: Reformierakond kinnitas Michali Tallinna linnapeakandidaadiks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1495879500000 | amCalendar}}

Reformierakond kinnitas laupäeval Balti jaamas toimunud valimisüritusel erakonna Tallinna linnapea kandidaadiks Kristen Michali ja avalikustas linnaosade esinumbrid.

Tallinn on tulevikulinn. Sügiseste valimiste põhiküsimus on selge – sellest tuleb umbusaldushääletus tänasele Keskerakonna valitsusele. Tallinn peab olema Eesti arengu vedur, moodne ja uuenev linn ettevõtjale ja tööinimesele. Turvaline kodu lastega peredele ning eakatele, kus majapidamisraha kadunuks ei jää ja prügi ei lükata kapi taha," ütles Michal.

Tema sõnul on Reformierakonna eesmärk vähendada Tallinnas lapsevanemate rahalist koormust, teha korda lasteaiad ja spordiväljakud, toetada lapsi huviringides ning motiveerida õpetajaid.

Transpordi vallas tõstis Michal esile ideed Tallinna-Helsingi püsiühendusest, uute rattateede ehitamise ning trammiliinide rajamise Mustamäe, Õismäe, Pirita ning Lasnamäe suunas, seisab Reformierakonna pressiteates.

Eakatele suunatud programmis on Reformierakonnal plaanis sammud parema tervishoiu ja hoolduse pakkumiseks, uue haigla rajamiseks ning pensionäride iga-aastase toetamise jätkamine linna poolt.

Lisaks teatas Reformierakond, et soovib sisse viia kultuurikaardi, et eakad saaksid külastada soodushinnaga üritusi.

Kristen Michal sõnas linnaosade esinumbreid avalikustades, et tegemist on ilmselt Reformierakonna ühe tugevaima esiriviga kohalikeks valimisteks Tallinnas.

Michali sõnul on Reformierakonna eesmärk kohalikel valimistel eelmisest korrast tugevam meeskondlik tulemus Tallinnas ning Keskerakonna juhtide puhkusele saatmine.

„Eesti ja Tallinna juhtimises on turbulentsed ajad. Mis ühendab eelarvedefitsiiti, uusi makse, ettevõtjatega mittearvestamist, korruptsiooni Tallinnas? Valimised sügisel on umbusaldusavaldus Keskerakonna valitsusele,“ lausus Reformierakonna linnapeakandidaat.

„Reformierakonna nimekiri on tugev – Kaja Kallas, kes kandideerib kohalikel valimistel esimest korda, endine peaminister Taavi Rõivas, Eesti tuntuim otseütleja Jürgen Ligi ja arhitekt Yoko Alender, kes on valmis panustama tuleviku Tallinna. Lisaks Heidy Purga, Maris Lauri, Eerik-Niiles Kross ja Arto Aas. See on tugev meeskond, kelle ümber koonduda,“ ütles Michal.

Koostööd Keskerakonnaga ei pea võimalikuks

Michal ütles "Aktuaalsele kaamerale". et erakonna eesmärk on ületada eelmise korra tulemust, koostööd Tallinna praeguste juhtidega ei pea Michal võimalikuks.

"Tunnistan, et muretsen natuke sellepärast, et keegi ei jääks alla valimiskünnise, sest siis on see risk, et hääled jaotatakse ringi. Me loodame, et see ainuvõim murdub, see on enamuse tallinlaste hoiak ka täna, aga kes on partnerid, ikka need, kes tahavad Tallinnas muutust ja Keskerakond ja täna linna juhtiv seltskond, nende alla ei kuulu," ütles Michal.

Reformierakond lubab sulgeda Tallinna televisiooni, aga jätkata eakate iga-aastast toetamist ja tasuta ühistransporti. Reformierakonna esimees ja esinumber Mustamäel Hanno Pevkur nimetas kolm kõige suuremat probleemi Tallinnas.

"Läbipaistmatus, korruptsioon on probleem number üks, ausust on linnas puudu. Teiseks kõik see, mis puudutab tulevikuinnovatsiooni, Tallinn peaks olema koht, kuhu mitte ainult ettevõtjad, vaid ka inimesed tahavad tulla elama ja kus on hea elada. Inimlikku linnakeskkonda on vaja. Kolmandaks, mis sellega kaasneb on ühistransport, keeleküsimus," rääkis Pevkur.

Muuhulgas on valimisprogrammis kirjas, et Tallinna linnaosade halduskogude otsustega hakatakse rohkem arvestatama.

"Asumifondi idee on see, et erinevad linnaosad saavad ise otsustada, ütleme miljon eurot linnaosale, kus linnaosa ise saab otsustada, mis on see projekt, mida sel aastal toetada. Halduskogudele või linnaosakogudele nagu neid tulevikus nimetatakse, tuleb kindlasti anda rohkem otsustusõigust," rääkis Michal veel.

Reformierakonna esinumbrid Tallinnas:

Haabersti:

Kristen Michal – riigikogu majanduskomisjoni liige

Heidy Purga – riigikogu kultuurikomisjoni liige

Ants Leemets – SA Virumaa Muuseumid juht, Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees

Põhja-Tallinn:

Jürgen Ligi – riigikogu rahanduskomisjoni liige

Yoko Alender – riigikogu kultuurikomisjoni liige

Kristiine:

Kaja Kallas – Euroopa Parlamendi liige

Remo Holsmer – riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees

Mustamäe:

Hanno Pevkur – Reformierakonna esimees, riigikogu õiguskomisjoni liige

Maris Lauri – majandusanalüütik, riigikogu sotsiaalkomisjoni liige

Nõmme:

Urmas Paet – Euroopa Parlamendi liige

Eerik-Niiles Kross – riigikogu väliskomisjoni liige

Vilja Toomast - endine Euroopa Parlamendi liige

Õnne Pillak – Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees

Kesklinn:

Taavi Rõivas – riigikogu aseesimees;

Ivi Eenmaa - Tallinna linnavolikogu liiga

Lasnamäe:

Keit Pentus-Rosimannus – riigikogu väliskomisjoni aseesimees

Deniss Boroditš – iigikogu majanduskomisjoni liige

Pirita:

Arto Aas – riigikogu põhiseaduskomisjoni liige

Kaupo Nõlvak – Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees.

 

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: