Estonian Airi endised töötajad nõuavad Nordicalt koondamistasusid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Estonian Airi värvides lennuk Tallinna lennujaamas.
Estonian Airi värvides lennuk Tallinna lennujaamas. Autor/allikas: ERR

Ligi 60 Estonian Airi endist töötajat läksid kohtusse riigi uue lennufirma Nordica vastu, nõudes enam kui 1,7 miljonit eurot koondamistasusid.

Eesti liinilendurite ametiühingu esindaja Helen Reinhold ütles ajalehele Postimees, et suur osa firma töötajaid pole õiglast koondamistasu veel saanud ja seetõttu otsustati alustada kohtuteed uue lennufirma vastu.

Töötajaid esindava advokaadibüroo Sirel ja Partnerid vandeadvokaadi Kalle-Kaspar Sepperi sõnul nõuavad 59 töötajat kohtu kaudu Nordicalt enam kui 1,7 miljonit eurot saamata jäänud töö- ja puhkusetasusid ning töölepingu ülesütlemise hüvitisi.

"Tegemist on äärmiselt mahuka vaidlusega, mida rahastab hagejate poolelt suures ulatuses DAS Õigusabikulude Kindlustuse AS, kellega oli paljudel töötajatel sõlmitud kindlustuslepingud. Ilma kindlustuse toeta oleks hagejatel kui eraisikutel sellise mastaabiga kohtuvaidluse alustamine suurettevõtte vastu käinud üle jõu," ütles ta.

Sepper ütles, et nende tõendite kohaselt on Estonian Air üle läinud uude kehasse Nordicasse, mistõttu viimane vastutab solidaarselt ka kõigi endiste töötajate nõuete eest.

Nordica juht Jaan Tamm ütles, et Nordica on uus ettevõtte, mis alustas oma tööd nullist.

Estonian Air lõpetas tegevuse 2015. aastal 7. novembril pärast seda, kui selgusid Euroopa Komisjoni uurimise tulemused, mille kohaselt andis Eesti Estonian Airile ebaseadusliku riigiabi. Kuna lennufirmal ei olnud raha, et seda tagasi maksta, läks ettevõte pankrotti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: