Asekantsler: kohtuotsus Euroopa Komisjoni otsust Nordica suhtes ei muuda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Nordica lennuk Tallinna lennujaamas maandumas.
Nordica lennuk Tallinna lennujaamas maandumas.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Ahti Kuninga sõnul on Euroopa Komisjon Nordicale hinnangu andnud ja pretensioone pole.

"Lennufirma Nordica on uus ettevõtte, mis alustas oma tööd nullist uute juhtide, äriplaani ja lennukitega," ütles Kuningas ERR-ile.

Tema sõnul on Euroopa Komisjon varem tutvunud Nordica äriplaaniga ja neil polnud pretensioone.

"Mis iganes Eesti kohus ka ei otsustaks, see Euroopa Komisjoni seisukohta ei muuda," kinnitas Kuningas.

Nordicalt kohtu kaudu kokku 1,7 miljonit eurot koondamishüvitisi nõudvat ligi 60 Estonian Airi endist töötjat esindavad vandeadvokaadid Kalle-Kaspar Sepper ja Jüri Sirel ütlesid ERR-ile, et nende hinnangul on Estonian Air üle läinud uude kehasse - Nordicasse - ja see vastutab seetõttu solidaarselt ka kõigi endiste töötajate nõuete eest.

Seda, millise seisukoha võtab Euroopa Komisjon, töötajate esindajad prognoosida ei soovinud.

Harju maakohus võttis endiste Estonian Airi töötajate hagi AS Nordic Aviation Groupi vastu menetlusse 8. mail ning andis Nordicale 30 päeva aega hagi osas seisukoha võtmiseks.

"Edasine menetluse käik selgub peale selle tähtaja möödumist," ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR-ile.

Estonian Air lõpetas tegevuse 2015. aastal 7. novembril pärast seda, kui selgusid Euroopa Komisjoni uurimise tulemused, mille kohaselt andis Eesti Estonian Airile ebaseadusliku riigiabi.nKuna lennufirmal ei olnud raha, et seda tagasi maksta, läks ettevõte pankrotti.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: