Savisaar avalikustas oma tervisliku seisundi ekspertiisakti

Tallinna linnapea kohuseid täitev Taavi Aas Edgar Savisaare sünnipäeval.
Tallinna linnapea kohuseid täitev Taavi Aas Edgar Savisaare sünnipäeval. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna endine esimees ja Tallinna linnapea kohalt eemaldatud Edgar Savisaar tegi neljapäeval sotsiaalmeedias avalikuks oma tervisliku seisundi ekspertiisiakti.

Savisaar avalikustas neljapäeval sotsiaalmeedias kohtuekspertiisi instituudi ekspertkomisjoni ekspertiisiakti, mis edastati esmaspäeval Harju maakohtule.

Ekspertiisaktist selgub, et Savisaar põeb mitmeid raskeid kroonilisi haigusi, millest paranemine ei ole võimalik, kuid ravimite ja säästliku elurežiimi kooskasutamisega on võimalik hoida organismi suhteliselt stabiilses seisundis.

Aktist selgub, et ekspertide hinnangul on Savisaarel ravimite korrektse võtmise, samuti säästliku elurežiimi ja muude arsti soovitatud juhiste täitmisel võimalik kohaneda igapäevase eluga, osaleda kohtuistungil ning süüdimõistmisel kanda karistust. Kohtuistungil viibimise ajal peab olema tagatud Savisaarele kohene arstiabi, sealhulgas arsti kaasamine kohtuistungile,

Ka peab ekspertiisakti kohaselt Savisaare ülekuulamine kohtuistungil toimuma lühikeste ajaperioodidena.

Keskerakonna endine esimees ja Tallinna linnapea kohalt eemaldatud Edgar Savisaar läheb Harju maakohtu esmaspäevase määrusega kohtu alla, kuna kohus leidis, et puudub alus tema kohtu alt vabastamiseks tervislikel põhjustel.

Riigiprokuratuur on esitanud Edgar Savisaarele süüdistuse korduvas suures ulatuses altkäemaksuga nõustumises ja vastuvõtmises, suures ulatuses toime pandud rahapesus, suures ulatuses ja korduvalt toime pandud omastamises ning suures ulatuses erakonnale keelatud annetuse vastuvõtmises.

Samas kriminaalasjas on süüdistus esitatud ka Alexander Kofkinile, Vello Kunmanile, Villu Reiljanile, Hillar Tederile, Kalev Kallole, Aivar Tuulbergile, Priit Kutserile ja MTÜ-le Eesti Keskerakond. Teised süüdistatavad anti kohtu alla aprillis.

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: