Aas tõdes, et Savisaare kohtu alla andmine on probleem

{{1496739300000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnapea kohuseid täitev Taavi Aas möönis, et Keskerakonna jaoks on korruptsioonisüüdistusega kohtu alla antud ekslinnapea Edgar Savisaar probleemiks.

"See on tegelikult meie jaoks uus olukord. Peame seda erakonnas arutama ja tegema otsused, kuidas edasi läheme," ütles Aas teisipäeval ERR-ile. Savisaar on jätkuvalt ametlik Tallinna linnapea, kuigi seoses kohtuprotsessiga ametist kõrvaldatud.

Aas lausus, et pole Savisaare viimast postitus sotsiaalmeedias jõudnud lugeda, kuid lisas, et lähenevaid valimisi silmas pidades on Savisaare enda otsustada, kuidas ta edasi käitub.

"Formaaljuriidiliselt on nii, et kui inimene ei ole süüdi mõistetud on ta vaba sellisteks tegevusteks," lausus Aas Savisaare valimistel kandideerimise võimaluse kohta.

"Eks rahvas otsustab, kuidas ja mil moel edasi," lisas Aas, kes on Keskerakonna kandidaat sügisestel valimistel. Aas käis möödunud nädalal ka Savisaart sünnipäeva puhul õnnitlemas.

Savisaar teatas esmaspäeva hilisõhtul: "Mul on teile hea uudis! Neli eksperti (kolm patoloogi - lahanguarstid Ilona Drikkit, Marika Väli ja Heldi Kase ning üks kardioloog Margus Viigimaa) otsustasid, et ma olen piisavalt terve inimene. Praktiliselt terve mees! Mul jäi ainult ekspertide käest küsimata: kas ja kui kaua ma veel poliitikas vastu pean? Lähtudes ekspertide kriteeriumitest, jään poliitikasse veel pikaks ajaks."

Opositsiooni hinnangul tuleks Savisaar tagandada

Pealinna opositsiooniparteide poliitikud leiavad, et korruptsioonisüüdistusega kohtu alla antud Edgar Savisaar tuleks linnapea ametist tagandada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Loomulikult oleks hea, kui volikogu ta lihtsalt vabastaks ametist, siis oleks see teema maas lõplikult. Aga mida on oodata volikogult, mille esimees Kalev Kallo on ju samamoodi korruptsiooni kriminaalasjas süüdistatav," kommenteeris IRL-i Tallinna piirkonna esimees Siim Kiisler.

Et Keskerakonna häältega juhitav volikogu võiks linnapea tagandada ja uue valida, seda Taavi Aas vajalikuks ei pea.

"Ma arvan tegelikult, et arvestades seda aega, kui vähe on jäänud veel valimisteni, siis pigem on niimoodi, et eks valimistel otsustavad selle üle tallinlased," sõnas Aas.

Tallinna volikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimehe Jaak Juske arvates pole Keskerakond ise valmis Savisaart ametist maha võtma.

"Ma arvan, et siin tuleb minna nüüd Keskerakonna siseellu - tundub, et lihtsalt Keskerakond on sisemiselt täna niivõrd lõhki, et nad ei ole valmis Savisaart ise sealt maha võtma," ütles ta.

Savisaar tõi eelmistel valimistel Keskerakonnale Lasnamäelt ligi 40 000 häält, nüüd on Lasnamäe esinumber Mihhail Kõlvart, kes sai kohalikel valimistel veidi üle viie tuhande hääle. Aas ei näe, et esinumbrite kohta tehtud otsuseid hakataks muutma.

Juske leiab, et Savisaare plaanid sõltuvad erakonna toest, kuid tema hinnangul on Savisaar jäänud üksi. "Et teha tugevat tulemust, tulemust, mis on olnud varasemalt tema vääriline, on tal vaja tugevat tervist, tugevat meeskonda ja palju-palju raha. Tal täna ei ole neist peaaegu mitte midagi," rääkis Juske.

Toimetaja: Indrek Kuus, Tiina jaakson, Merili Nael

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: