Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

AK: Kaks Tõniste kinnistut on äripartneri kriminaalasjas arestitud

{{1497281400000 | amCalendar}}
Foto: valitsus.ee

"Aktuaalsele kaamerale" teadaolevalt on kohus prokuratuuri palvel arestinud rahandusminister Toomas Tõnistele kuuluvad kaks kinnistut, mida on parendatud väljapetetud PRIA rahaga. Tõniste ise kahtlustatav pole.

Kriminaalmenetluses on kahtlustatavaks tunnistatud perekond Tõniste äripartner ja Ingrid Tõniste vend Erik Nigola. Kuna kohtueelne uurimine antud kaasuses ei ole veel lõpule jõudnud, on prokuratuur kommentaarides napisõnaline.

"Erik Nigolat kahtlustatakse soodustuskelmuses, mis seineb selles, et PRIA-lt peteti välja peaaegu pool miljonit eurot," rääkis riigiprokurör Eve Olesk "Aktuaalsele kaamerale".

Prokurör selgitas, et välja petud rahadega on kahtlustuse põhjal parendatud Toomas Tõniste äriühingule kuuluvaid kinnistuid, kuid Tõniste ise ei ole kahtlustatav.

Riigiprokurör Olesk täpsustas, et Tõnistele kuuluv äriühing on kriminaalasjas tunnistatud kolmandaks isikuks.

Tõniste: tegu on kahetsusväärse juhtumiga

Kirjalikus kommentaaris "Aktuaalsele kaamerale" ütles Tõniste, et on kahetsusväärses juhtumis saanud märkimisväärset kahju.

"Nii, nagu prokurör on ka öelnud, ei ole mina selles kriminaalasjas kahtlustatav. Aga selles kahetusväärses juhtumis olen saanud märkimisväärset kahju ja ka tohutut närvikulu," märkis Tõniste.

"Minu huvides on alati olnud, et õiguskaitseorganid selgitaksid välja tõe. Selle nimel olen olnud ja olen ka edaspidi valmis igakülgseks koostööks õiguskaitseorganitega," kinnitas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: