Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Neli ministrit andis riigikogu ees ametivande

Kolm uut ministrit on IRL-ist.
Kolm uut ministrit on IRL-ist. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu ees vande andmisega astus täna ametisse neli uut ministrit: rahandusminister Toomas Tõniste, kaitseminister Jüri Luik, keskkonnaminister Siim Kiisler ja riigihalduse minister Jaak Aab.

Rahandusminister Toomas Tõniste on olnud riigikogu XI ja XII koosseisu liige. Aastatel 2016-17 juhtis ta EVR Cargo nõukogu tööd ning aastatel 2008-2011 kuulus ta riigimetsa majandamise keskuse nõukogusse.

Kaitseminister Jüri Luik töötas vahetult enne kaitseministriks asumist välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantslerina. Alates 2015. aastast on ta juhtinud rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse tööd. Ta on varasemalt kahel korral olnud ametis kaitseministrina ning ka välisministrina, töötanud suursaadikuna nii Moskvas kui Washingtonis.

Keskkonnaminister Siim Kiisler on olnud riigikogu X, XII ja praeguse XIII koosseisu liige, kus ta juhtis põhiseaduskomisjoni tööd. Aastatel 2008-2014 töötas ta regionaalministrina.

Riigihalduse minister Jaak Aab töötas enne ministri ametisse astumist Keskerakonna peasekretärina. Ta on olnud riigikogu IX ja XI koosseisu liige, aastatel 2005-2007 oli ta ametis sotsiaalministrina. Ta on töötanud Võhma linnapeana ja linnade liidu tegevdirektorina ning nõustanud Soome kohalikke omavalitsusi.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: