Michal ja Vakra lubavad lasteaedadele raha poliitilisi ametnikke koondades

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>

Nii Refomierakonna kui ka sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaat tahavad säästa raha, vallandades keskerakondlastest linnaametnikke ja sulgedes munitsipaalettevõtteid, et tagada parem rahastus lasteaiateenustele.

Kahe kandidaadi arvamused avaldusid kolmapäeval Facebookis, kus Reformierakonda esindav Kristen Michali postitusele reageeris enda nägemustega sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esinumber Rainer Vakra.

Michali sõnul tahab Reformierakond ära kaotada lasteaia kohatasu ning raha, milleks on 13,9 miljonit aastat ja selliseks toiminguks kulub, leitakse erinevate asutuste kinnipanekust, ettevõtja Urmas Sõõrumaa ja teiste koolide lepingute soodsamaks muutmistest ning inimeste vallandamisest.

“300 keskerakondlikku töötajat saavad vabaks. Kokkuhoid kuni kuus miljonit aastas,” kirjutas Michal linnapeakandidaat oma seinal. Lisaks lubab ta sulgeda Tallinna TV, munitsipaalkaupluse ehk LiPo ja Tallinna Vene Lütseumi. Plaanitava gümnaasiumisulgemise kohta sõnas ta: “Toomi ja Kõlvarti propagandaprojekt, mitte kool.”

Samas näeb ta ka, et üle tuleks vaadata munitsipaalpolitsei roll. “Reorganiseerimine linna vahtideks, heakorrateenistuseks,” väljendas ta enda mõtteid. Michali sõnul säästetakse kava järgides 14,8 miljonit eurot.

Postitusele reageerinud SDE linnapeakandidaat Rainer Vakra lasteaaedade kohatasu kaotamist otseselt ei luba, kuid näeb vajadust, et lasteaedaele tuleks rohkem raha suunata. "Tänasel tasemel teenuse tasuta pakkumine ei parenda olukorda. Raha on kvaliteedi tõstmiseks juurde vaja,” märkis ta oma kirjatükis.

Vakra arvates vajavad paljud lasteaiad remonti. “Tallinna 120 lasteaiast pea kaks kolmandikku vajab remonti,” toob linnapeakandidaat välja.

Raha juurdeleidmiseks plaanitakse kasutada sarnaseid vahendeid nagu Reformierakondki.

"Lõpetame päevapealt Sõõrumaa koolide lepingud koos linna panga, linna poe, ajalehe Pealinn tegevusega ning ei kuluta ühtegi maksumaksja senti Tallinna Televisiooni ülalpidamiseks. Lisaks vaatame üle ligi 400 linna palgal oleva keskerakondlase võimekuse ja vastuvuse nende ametikohale,” sõnastas Vakra oma ideed.

Analüüs: 13 protsenti Tallinna linnaametnikest kuulub Keskerakonda

Tallinna linnaametnike seas on 203 Keskerakonna liiget, mis moodustab 13,3 protsenti linnametnike koguarvust. Nii selgus ERR-i uudistetoimetuse uuringust, kus võrreldi Tallinna telefoniraamatu andmeid äriregistri avalike andmetega.

Tallinna linnaametnike seas on 203 Keskerakonna liiget, mis moodustab 13,3 protsenti linnametnike koguarvust. Nii selgus ERR-i uudistetoimetuse uuringust, kus võrreldi Tallinna telefoniraamatu andmeid äriregistri avalike andmetega. Kohalike valimiste eel uuris ERR-i uudistetoimetus linnaametnike poliitilist kuuluvust. Selleks võtsime kõik linna telefoniraamatus märgitud ametnike kontaktandmed ja uurisime nende ametnike erakondlikku kuuluvust.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: