Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Graafikulugu: mida hangib riik toiduabi pakkidesse?

Toiduabi saavad kõige enam puudust kannatavad inimesed.
Toiduabi saavad kõige enam puudust kannatavad inimesed. Autor/allikas: Kollaaž - Creative Commons/ERR

Sotsiaalministeerium kuulutas uue Euroopa abifondi raames välja hanke, millega kogutakse toitu enim puudust kannatavatele inimestele. Kogu hanke maksumus on neli miljonit eurot. Toiduabi pakkidesse kuulub ohtralt kuivaineid, aga ka konserve ja šokolaadi.

Uuest abifondist on Eestil toiduabi jagamiseks kasutada kokku 8,9 miljonit eurot, niisiis moodustab see, nelja miljoni euro suurune hange veidi alla poole kogu eelarvest. Toidu aitab inimesteni toimetada Toidupank.

Toiduabikomplekt ühe pereliikme kohta kaalub pea 15 kg.

Uus abijagamise kord

Kuni 2013. aastani korraldas toiduabi jagamist põllumajandusministeerium, sest siis koosnesid pakid neist toodetest, mis Euroopa liidus põllumajandustootmisest üle jäi. Mullu loodi aga Euroopa abifond, mistõttu muutus ka abi jagamise kord.

Kes saavad Euroopa abifondi toiduabi?

  • toimetulekutoetuse saajad
  • toimetulekutoetuse taotlejad, kes küll oma sissetuleku tõttu oleksid õigustatud saama toimetulekutoetust, kuid kelle kohta on kohalik omavalitsus teinud otsuse toetust mitte maksta
  • toimetulekutoetuse taotlejad, kelle sissetulek pärast tasumisele kuuluvate eluasemekulude maha arvamist (kehtestatud piirmäärade ulatuses) ületab kuni 15% ulatuses kehtestatud toimetulekupiiri
  • varjupaigateenust (kodutute öömaja) kasutavad inimesed
  • vajaduspõhise peretoetuse saajad

Samuti saavad toiduabi kodutute öömajades viibivad kindla elukohata inimesed.

2020. aastani jagab riik toiduabi kaks korda aastas, viimati 2017. aasta märtsi lõpus.

Toiduabi saajatele antakse koos toidupakkidega ka infokiri, millest leiab infot selle kohta, kuhu saab toimetulekuraskustes inimene oma maakonnas pöörduda ja milliseid teenuseid ja toetusi taotleda.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: