Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Edgar Savisaar loob oma valimisliidu

{{1501345200000 | amCalendar}}

Keskerakonna endine esimees Edgar Savisaar teatas laupäeval oma valimisliidu loomisest.

Savisaar kinnitab Facebookis avaldatud videos "Savisaare Liit 2017", et ta on tagasi ning pole tegelikult kusagil ära olnudki.

"Lihtsalt mõned inimesed tahtsid mind enneaegselt maha kanda. Ma olen inimesi ühendanud nii Keskerakonnas kui ka väljaspool seda ja ühendan ka edaspidi," märkis ta.

"Me oleme kindel valik, õhk saab puhtamaks ja inimesed õnnelikumaks nii Tallinnas kui ka kogu Eestis," ütles Savisaar.

Savisaare pöördumine:

Keskerakonna juhtpoliitikud ei olnud laupäeva õhtul Savisaare valimisliidu loomise avaldusega kursis.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Savisaare valimisliidu küsimust arutatakse kindlasti Keskerakonna Tallinna nõukogus esmaspäeval.

Keskerakonna pressiesindaja sõnul tuli Savisaare selline käik erakonna jaoks üllatusena. Keskerakonna tipp-poliitikud, teiste seas Kadri Simson, Yana Toom ja Mihhail Korb ei olnud Savisaare sammust teadlikud.

Olga Ivanovat ja Oudekki Loonet ei õnnestunud "Aktuaalsel kaameral" kommentaariks tabada. BNS-ile ütles Loone, et nii tema kui ka Ivanova teevad otsuse Savisaare valimisliidus osalemise kohta teisipäevaks.

Karilaid: Savisaart erakonnast valimisliidu tõttu välja ei visata

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Edgar Savisaar on olnud nii kaua poliitikas ja paljud ootasid sellist käiku tema poolt.

"Ega täpselt aru ei saa, mida ta silmas peab. Need teened, mida ta klipis ette loeb ei ole ju mitte valimisliidu võidud, vaid Keskerakonna võidud. Ja kui me vaatame seda klippi veel, siis näeme, et malelaual tehakse valgetega väga nõrk käik," nentis Karilaid.

Karilaid leidis, et Savisaare valimisliidu loomise avaldusest saab tõenäoliselt rääkida veel mitu päeva. "Võib-olla ta mõtles valimisliitu Keskerakonna sees. Kaks kuni kolm nädalat saab kindlasti pidada läbirääkimisi," arvas Karilaid.

Karilaiu hinnangul ei ole Savisaare erakonnast välja heitmine mõeldav.

"Edgar Savisaarel on nii suured teened Keskerakonnas," ütles Karilaid ja lisas, et ta loodab, et see väidetav valimisliit lõpuks siiski teoks ei saa, sest muidu Savisaar tegutseks oma sõnade vastu.

Sel kolmapäeval tegi Savisaar sotsiaalmeedias avalduse, milles nimetas Keskerakonna poolt talle Tallinnas valimistel üldnimekirja esinumbri koha pakkumist mõnitamiseks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: