USA kehtestas Venezuela presidendile sanktsioonid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1501552800000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

USA liigitas esmaspäeval Venezuela presidendi Nicolás Maduro diktaatoriks, kes ohustab demokraatiat oma riigis ja kehtestas talle sanktsioonid, millega külmutas muu hulgas kõik tema Ühendriikide võimupiirkonnas asuvad varad.

Ühtlasi on USA kodanikel keelatud temaga äri ajamine.

"Eilsed ebaseaduslikud valimised kinnitavad, et Maduro on diktaator, kes eirab Venezuela rahva tahet," ütles USA rahandusminister Steven Mnuchin.

"Sanktsioonidega näitab USA selgelt, et oleme Maduro poliitika vastu ja toetame Venezuela rahvast, kes soovib oma riiki demokraatiat," lisas minister.

Maduro sarjas esmaspäeval "Ameerika imperialismi" ja talle kehtestatud sanktsioone. "Ma ei kavatse alluda imperialismi käskudele. Ma ei allu välisriikide valitsustele. Ma olen vaba president," ütles Maduro

Maduro kinnitas esmaspäeval võitu vastuolulistel põhiseadusassamblee valimistel, mis vallandasid vägivallalaine ja on pälvinud rahvusvahelise hukkamõistu.

"Meil on põhiseadusassamblee," ütles president Caracases poolehoidjatele pärast seda, kui valimiskomisjon teatas valimisaktiivsuseks 41,5 protsenti. "See on suurim võit, mille Venezuela revolutsioon on 18 aasta jooksul saavutanud."

Opositsioon boikoteeris valimisi ja rahvusvaheliselt on need hukka mõistetud kui president Nicolas Maduro katse võimu külge klammerduda.

Venezuela opositsioon kutsus esmaspäeval ja kolmapäeval üles uutele meeleavaldustele takistamaks põhiseadusassamblee ametisse vannutamist.

"Me ei tunnista seda pettusprotsessi," ütles pühapäeval opositsiooniliider Henrique Capriles.

Suurbritannia hinnangul seisab Venezuela katastroofi lävel

Suurbritannia välisminister Boris Johnson hoiatas esmaspäeval, et Venezuela seisab pärast vägivallast varjutatud valimisi katastroofi äärel.

"Venezuela seisab katastroofi äärel ja president Nicolás Maduro valitsus peab peatuma enne, kui on hilja. Rohkem kui sada inimest on surma saanud ning ohus demokraatia ja inimõigused," ütles Johnson.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: