Venezuela vanglas sai reidi tagajärjel surma rohkem kui 35 vangi

Venezuela Amazonase osariigi kuberneri Liborio Guarulla sõnul sai vähemalt 35 vangi surma, kui riigi julgeolekujõud Puerto Ayacucho vanglas öise reidi korraldasid.
Pealtnägijate sõnul kostis vanglast tulistamist öö läbi ning nii kuberner kui ka tunnistajad on nimetanud juhtumit "veresaunaks", vahendas Yle.
Inimõigusorganisatsioonid on varem korduvalt kritiseerinud seda, et Venezuela vanglates pole korda ning seal võimutsevad kuritegelikud jõugud, kelle käes on sageli isegi automaatrelvi ja käsigranaate.
Valitsus omakorda üritab end vanglates kehtestada jõuliste operatsioonidega, mille raames saadetakse kinnipidamisasutustesse täisrelvastuses eriüksuslasi. Sellised operatsioonid on ka varem rohkelt inimohvreid kaasa toonud.
Venezuelat on viimasel ajal räsinud ka majanduskriis ja valitsuse ning opositsiooni vahel puhkenud vastasseis, mis on toonud kaasa ka vägivaldseid kokkupõrkeid.
Los datos q hasta ahora manejamos de la masacre en el CEDJA: 37 fallecidos, 61 vivos (28 traslado a Apure 33 PYH), 4 heridos 1 fugado. T=103 pic.twitter.com/8WmguLqBa7
— Liborio Guarulla (@LiborioGuarulla) August 17, 2017
Familiares de privados de libertad denuncian agresión por parte de la GNB en el CEDJA pic.twitter.com/tY4mMz2ghQ
— wakanoticias (@WakaNoticias) August 16, 2017
Toimetaja: Laur Viirand