Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Barcelona ründaja võib olla maha lastud

Hispaania politsei teatel võib Barcelonas autoga rahva sekka sõitnud noormees olla mahalastud ründajate seas. Neljapäevases rünnakus Barcelonas hukkus 14 inimest, haavatuid on 130, neist 17 on kriitilises seisus. Vahistatud on neli inimest. Hispaanias algas kolmepäevane leinaaeg.

Barcelonas avati reedel taas rünnakupaik La Rambla tänav. Populaarsele kohvikute tänaval, mis on umbes üks kilomeeter pikk, sõitis eile 18-aastane Moussa Oubakir autoga rahva sekka ning põgenes.

Mõni tund hijem toimus rünnak ka Cambrilsis, kus samuti üritati autoga inimeste sekka sõita. Autos oli viis inimest, kellest osa hakkasid tänavalviibinuid pussitama. Politsei lasi ründajad maha. Üks naine hukkus, vigastada sai kuus tsiviilisikut ja üks politseinik. Arvatavad ründajad on politsei hinnangul seotud Barcelona rünnakuga. Võimalik, et Barcelona autojuht oli Cambrilsis mahalastute seas. Ründajatel olid seljas suitsiidivestid, mis kontrollimisel selgusid olevat valed.

"Lahkusime töölt peale südaööd. Nii nagu igal õhtul augustikuus, läksime jalutama mere äärde ja sööma jäätist ning aega veetma. Kui jõudsime rannajoonele, siis kuulsime tulistamist.
Hakkasime jooksma. Nägime tänaval lamamas üht inimest, kellele oli lastud pähe. Veel paarkümmend meetrit edasi nägime veel kaht inimest. Nad pidid olema terroristid, sest neil olid lõhkeainevestid ümber keha," rääkis Cambrilsi elanik Markel Artabe.

Sündmustejada algas juba kolmapäeva keskööl kui Barcelonast lõunasse jäävas pisikeses Alcanari linnas toimus mitu plahvatust, arvatavasti oli tegu gaasikanistritega. Plahvatuses hukkus üks inimene, vigastatuid oli 16. Politsei esialgsel hinnangul võidi just Alcanari linnas teha ettevalmistusi palju suuremaks rünnakuks Barcelonas.

Barcelona ründaja Moussa Oubakir oli venna dokumendid varastanud ja rentinud tema nimel kaks autot, millest üht kasutas Las Palmasel. Vend andis end ise politseile ja kinnitas, et pole toimunuga seotud. Politsei on vahistanud neli inimest.

"Üks toimus Alcanaris, kus vahistatu oli plahvatuses vigastatute seas. Kolm vahistati Ripollis.
Kolm kinnivõetut on marokolased ja üks Hispaania rahvusest Melillast. Ühelgi neist pole terrorismiga seotud tausta," ütles Kataloonia regiooni politseiametnik Josep Lluis Trapero.

Politsei ei olnud nendega varasematest tuttav terrorismi pärast, ainult ühel oli pisikuritegude eest register.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: