Meduza: Vene telekanalid jätsid kodumaise terrorirünnaku tähelepanuta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Võimuesindajad 19. augustil sündmuskohal Surgutis.
Võimuesindajad 19. augustil sündmuskohal Surgutis. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Veebileht Meduza juhib tähelepanu sellele, et Venemaa suured telekanalid pöörasid laupäeval rohkelt tähelepanu Euroopas toimunud terrorirünnakutele ja rändekriisile ning paremäärmuslusele USA-s, kuid kodumaal samal päeval toimunud ISIS-e rünnakust räägiti väga vähe või ei räägitud üldse.

Laupäeval ründas pussitaja Surguti linna tänaval inimesi ning jõudis haavata kaheksat inimest. Politseil õnnestus ründaja maha lasta. Äärmusrühmitus ISIS teatas peagi, et võtab rünnaku eest vastutuse.

Erinevalt Euroopa sündmustest aga Venemaa võimud juhtunut terrorismina ei menetle ning riigimeedia on olnud sellel teemal märkimisväärselt vaikne, kirjutab Meduza.

Päeval, mil Venemaal toimus tänaval terrorirünnak, kajastasid kolme peamise telekanali õhtused uudistesaated järgnevaid teemasid:

Pervõi Kanali "Vremja"

Terrorirünnakud Kataloonias. Paremäärmuslased USA-s. USA sõjaväeõppused, kus harjutatakse tänavalahinguid venekeelsetes asulates. Sõjaoht USA ja Põhja-Korea vahel. Ukraina rakettide võimalik jõudmine Põhja-Koreasse. Saksamaal ollakse vastu USA Venemaa-vastastele sanktsioonidele. Kuidas terroristid sõidukeid ründamiseks kasutavad. Venemaa uue digitaalse majanduse programmi allkirjastamine. Ettevalmistused kooliaasta alguseks. Režissöör Andrei Kontšalovski sünnipäev.

Surguti rünnakut käsitleti varasemates päevastes uudistesaadetes - kell 12, kell 15 ja kell 18 - 30 sekundi pikkuse videoklipiga. Peamises uudistesaates kell 21 aga polnud juhtumist sõnagi.

Rossija 1

Terrorirünnakud Kataloonias. Terrorism ja migratsioon. Aafrika migrandid üritavad Euroopasse jõuda. Uue kooli avamine Sevastopolis, külla saabub president Vladimir Putin. Paremäärmuslased USA-s. Ukraina "sabotööri" tabamine Krimmis. Pinged USA ja Põhja-Korea vahel. Ukraina rakettide võimalik jõudmine Põhja-Koreasse. Valimised Saksamaal. Venemaa jäeti Sobibori ohvrite mälestusprojektist kõrvale. Turism Venemaal.

Rossija 1 mainis Surguti juhtumit ainult ühel korral ja seda samuti päevases (kell 14) saates ning 16 sekundi pikkuse videolõiguga. Õhtuses saates teemat ei puudutatud, samuti ei räägitud sellest ka pühapäeval.

NTV

Surguti rünnakut mainiti kell 16 saates minuti pikkuse videoklipiga.

 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: