Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reformierakond lubab pensionäridele kollast kaarti

{{1503739620000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Täna toimunud Reformierakonna Tallinna piirkonna üldkogul tutvustas linnapeakandidaat Kristen Michal pensionäridele suunatud programmi „Keegi ei ole üksi“, mis näeb ette eakate teenusmajade rajamise, kollase kultuurikaardi loomise ja parema arstiabi.

Täna toimunud Reformierakonna Tallinna piirkonna üldkogul tutvustas linnapeakandidaat Kristen Michal pensionäridele suunatud programmi "Keegi ei ole üksi", mis näeb ette eakate teenusmajade rajamise, kollase kultuurikaardi loomise ja parema arstiabi.

"Koostöös riigi ja erasektoriga loome igasse linnaosasse kvaliteetsed eakate teenusmajad, mis annavad võimaluse elada edasi oma kodukandis, samuti saab majast kätte esmavajaliku abi ja sotsiaalse toe. Samasugused programmid on teistes riikides olemas, tahame nendega alustada ka Tallinnas," selgitas Reformierakonna nimekirjas kandideeriv teenusmajade rajamise eestvedaja Liis Klaar.

Reformierakonna Tallinna programmis plaanitakse lisaks teenusmajade programmile pensionäride päevakeskusi ja uue kvaliteediga hooldusteenuseid lastega peredele ja pensionäridele, muuhulgas individuaalsetest vajadustest lähtuvat kodu täiendamist.

Reformierakond loob pensionäridele eraldi kollase kaardi, millega pääseb soodsalt suurematele kultuurisündmustele, näiteks 2019. aasta juubelilaulupeole.

Reformierakonna pensionäridele suunatud programm Tallinnas ette pensionäride toetuse maksmise jätkumise, mida Reformierakond soovib järgmisest aastast tõsta.

Reformierakond plaanib Tallinnas rajada uue haigla ning toetada perearste. Uuendusena soovitakse ühendada digitaalsed infosüsteemid, et inimene saaks ühe kõne või veebi kaudu ennast arstile registreerida.

"Aktuaalne kaamera" küsis Michalilt, kuidas suhtub Reformierakond Edgar Savisaare, Urmas Sõõrumaa ja Jüri Mõisa ühisesse valimisliitu. Michal ütles, et Reformierakonna tulemust see ei mõjuta, sest valijate sihtgrupid on erinevad. Tema hinnangul teravneb võitlus vene valijate eest lõhenenud Keskerakonna kahe tiiva vahel.

"Ma ei usu, et see palju Reformierakonna tulemust mõjutab, sest Reformuierakonna valijate soov on üsna kindel - et Keskerakond peab Tallinnas võimult lahkuma ja igasuguses vormis. Täna on sisuliselt tegemist ju kahe esimehega erakonnaga ehk Keskerakonnaga, mis on lõhenenud kahe pooluse vahel, aga poliitika vahet neil ju ei ole. Savisaar on ju ka öelnud, et üks tema peamisi valijagruppe on venekeelsed mittekodanikud ja nende nimel ta asub pingutama," rääkis Michal.

"Selle sihtrühmaga me küll kuidagi kattuvust ei näe. Eeskätt on murelik just Jüri Ratase - Yana Toomi tiib Keskerakonnas, kes ilmselt nüüd tugevama jõu tekkides kaotavad ka oma pooldajaid sinna," lisas ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: