Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soome politsei vabastas ühe noarünnakuga seoses kahtlustatu

{{1503751740000 | amCalendar}}
Soome politseinikud.
Soome politseinikud. Autor/allikas: Vesa Moilanen/Lehtikuva/Reuters/Scanpix

Soome politsei vabastas Turu läinudnädalase noarünnakuga seoses vahistatud mehe.

Kolmapäeval koos veel ühe kahtlusalusega vahistatud meest ei kahtlustata enam üheski kuriteos, teatas laupäeval keskkriminaalpolitsei.

Politsei ei täpsustanud, kus mees kinni võeti, ning kas ta oli taotlenud varjupaika.

Kahe inimese surma ja kaheksa vigastustega lõppenud rünnakus kahtlustatakse 18-aastast marokolasest varjupaigataotlejat Abderrahman Mechkah't, kes politsei sõnul valis teadlikult oma ohvriteks naisi. Rünnakut uuritakse terroristliku kavatsusega mõrvade ja mõrvakatsetena.

Mechkah on tunnistanud üles pussitamised, kuid ei pea neid mõrvadeks. Soome politsei sõnul võib mees kasutada ka valeidentiteeti.

Rünnaku kavandamises kahtlustatuna on lisaks Mechkah'le vahi all veel kolm meest. Üks mees on kuulutatud rahvusvaheliselt tagaotsitavaks ning tema asukoht ei ole teada.

Peakahtlusalune ise sai haavata, kui politsei kinnipidamisel teda reide tulistas. Hetkel viibib ta Hämeenlinna vanglahaiglas.

Kaks haiglas viibivat pussitamisohvrit on pääsenud välja intensiivravist. "Intensiivravi vajadust pole, kuid patsiendid on endiselt haiglaravil," ütles Turu ülikooli keskhaigla juht Petri Virolainen.

Tema sõnul on nende vigastused tõsised, kuid nende seisund on paranenud ootustekohaselt.

Politsei vahistas Helsingi meeleavaldustel kaks inimest

Helsingi Narinkkatori väljakul peeti laupäeva pärastlõunal kaks meeleavaldust, politsei võttis kinni kaks korrakaitsjaile vastu hakanud protestijat.

Terrorismivastasest meeleavaldusest oli politseid eelnevalt teavitatud. Samas ei informeeritud politseid vastumeeleavaldusest "Üheskoos fašismi ja fundamentalismi vastu".

Vastumeeleavaldajad kogunesid algul terrorismivastaste meeleavaldajate lähedale, ent politsei suunas nad peagi Narinkkatori teise serva.

Ühtekokku osales protestides hinnanguliselt kuni 300 inimest, neist enamik terrorismivastasel meeleavaldusel.

Narinkkatoril oli kümneid politseinikke, vähemalt neli ratsapolitseinikku ja rohkelt politseiautosid.

Terrorismivastase meeleavalduse korraldaja sõnul nõuavad nad piiride sulgemist, valitsuse lahkumist ja ebaseaduslikult riigis viibijate väljasaatmist.

Üks korraldajaist Pontus Söderblom ütles enne meeleavalduse algust, et sellega on seotud hulk rahvuslikult meelestatud tegelasi.

Meeleavaldusel peeti tunni vältel mitmeid kõnesid. Nendega seoses skandeeriti hüüdlauseid, milles nõuti muu hulgas keskerakondlasest peaministri Juha Sipilä lahkumist.

Ühtlasi mälestati vaikusehetkega Turu noarünnaku ohvreid.

Vastumeeleavaldusel ei olnud teadaolevat korraldajat. Meelevaldajad skandeerisid hüüdlauseid nagu "natsid välja!".

Terrorismivastaste kõnesid üritasid nad maha karjuda ja sõimasid politseinikke natside käsilasteks.

Kella nelja paiku õhtul lahkusid vastumeeleavaldajad väljakult, aga terrorismivastased marssisid peaministri ametiresidentsi juurde, kus nad süütasid küünlad Turu terroriünnaku ohvrite mälestuseks.

Allikas: AP-STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: