Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soome politsei vabastas kaks Turu rünnakuga seoses vahistatud meest

Soome politseinikud 19. augustil Turu rünnaku sündmuskohal.
Soome politseinikud 19. augustil Turu rünnaku sündmuskohal. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Soome politsei vabastas kaks meest, kes olid kahtlustatavatena vahi alla võetud seoses Turu terrorirünnkuga. Seega on praeguse seisuga noarünnaku tõttu vahi all peamine kahtlustatav ning veel üks mees.

Kaks äsja vabastatud meest võttis Turu esimese astme kohus ametlikult vahi alla eelmisel nädala teisipäeval ning seega jõudsid nad eeluurimisvangistuses viibida nädala, vahendas Yle.

Võimud kahtlustasid mehi esialgu kahes terroristlikus mõrvas ja kaheksas samal põhjusel sooritatud mõrvakatses ehk sisuliselt pandi neile süüks peamise kahtlustatava kaasosaliseks olemist. Mõlemad mehed on oma seotust juhtumiga eitanud.

Politsei kinnitusel pole neid mehi enam alust nimetatud kuritegudes kahtlustada.

Praegu on kahes terroristlikus mõrvas ja kaheksas mõrvakatses kahtlustatuna vahi all veel peamine kahtlustatav Abderrahman Bouanane ja veel üks marokolasest mees. Peamine kahtlustatav Bouanane on Soomes varem kasutanud nime Abderrahman Mechkah.

Lisaks on Turu rünnakuga seoses antud ühe isiku suhtes välja rahvusvaheline vahistamismäärus.

Eelmise nädala kolmapäeval pidas Soome politsei kinni veel kaks meest, kuid neil seost juhtumiga ei leitud ning nad vabastati juba eelmisel nädalal.

Peamine kahtlustatav Bouanane, kes viibib praegu Hämeenlinna vanglahaiglas, on ülekuulamise ajal tunnistanud politseile, et ta sooritas eelpool mainitud pussitamised. Samas eitab ta süüd terroristlikel eesmärkidel sooritatud mõrvades.

Peamine kahtlusalune pussitas 18. augusti õhtul Turu kesklinnas kokku kümmet inimest, kellest kaks suri. Politsei peatas ründaja tulistades teda alakehasse.

Helsingin Sanomat: peamise kahtlustatava dokumendid leiti Saksamaalt

Ajaleht Helsingin Sanomat kirjutab, et peamise kahtlustatava pass ja muud dokumendid leiti Saksamaalt Dortmundi linna ametnike käest.

Täpsemalt olid dokumendid jõudnud 2016. aasta aprillis ühe Bramsche linnas asuva varjupaigataotlejate keskuse töötajate kätte ning nimetatud aeg on ka seni viimane kord, kui Bouanane oma tegeliku nime all Saksa ametivõimudega kontaktis oli.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: