Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Turu rünnaku teine kahtlustatav kasutas samuti valenime

Turu terrorirünnaku sündmuskoht, suurde potti istutatakse lähiajal mälestuspuu.
Turu terrorirünnaku sündmuskoht, suurde potti istutatakse lähiajal mälestuspuu. Autor/allikas: Kalle Mäkelä/Yle

Soome politsei selgitas välja, et ka teine marokolane, kes on hetkel Turu rünnakus kahtlustatuna vahi all, on Soomes kasutanud valenime.

Nimi tuli avalikuks, kui Päris-Soome esimese astme kohtu dokumentides pandi kirja kahtlustatava tegelik nimi, vahendas Yle.

Lisaks on mees öelnud ametnikele ka vale sünniaasta - tema õige sünniaasta on 1996, mitte aga 1999.

Noormeest kahtlustatakse kahes terroristlikel eesmärkidel sooritatud mõrvas ja kahes samal motiivil sooritatud mõrvakatses.

Sama kahtlustus on esitatud ka peamisele kahtlustatavale. Tema kasutas Soomes nime Abderrahman Mechkah, kuigi tema tegelik nimi on Abderrahman Bouanane.

Soome politsei vabastas teisipäeval kaks meest, kes olid kahtlustatavatena vahi alla võetud seoses Turu terrorirünnakuga. Seega on praeguse seisuga noarünnaku tõttu vahi all peamine kahtlustatav ning veel üks mees. Lisaks on Turu rünnakuga seoses antud ühe isiku suhtes välja rahvusvaheline vahistamismäärus.

Võimud kahtlustasid mehi esialgu kahes terroristlikus mõrvas ja kaheksas samal põhjusel sooritatud mõrvakatses ehk sisuliselt pandi neile süüks peamise kahtlustatava kaasosaliseks olemist. Mõlemad mehed on oma seotust juhtumiga eitanud.

Politsei kinnitusel pole neid mehi enam alust nimetatud kuritegudes kahtlustada.

Eelmise nädala kolmapäeval pidas Soome politsei kinni veel kaks meest, kuid neil seost juhtumiga ei leitud ning nad vabastati juba eelmisel nädalal.

Peamine kahtlustatav Bouanane, kes viibib praegu Hämeenlinna vanglahaiglas, on ülekuulamise ajal tunnistanud politseile, et ta sooritas eelpool mainitud pussitamised. Samas eitab ta süüd terroristlikel eesmärkidel sooritatud mõrvades.

Peamine kahtlusalune pussitas 18. augusti õhtul Turu kesklinnas kokku kümmet inimest, kellest kaks suri. Politsei peatas ründaja tulistades teda alakehasse.

Turu rünnaku sündmuskohalt viidi lilled ja küünlad minema, suurde potti istutatakse mälestuspuu

Yle kirjutab samal ajal, et Turu kesklinnas asuvalt turuplatsilt, kus terrorirünnak aset leidis, viis koristusfirma ööl vastu kolmapäeva minema sinna jäetud küünlad ja lilled.

Kui küünlad ja lilled koristatakse linnavõimude poolt lihtsalt ära, siis kõik mälestusesemed, kaardid ja kirjad võtab enda hoole alla Turu muuseumikeskus.

Kohas, kus varem olid küünlad, seisab nüüd aga suur savipott, kuhu istutatakse mälestuspuu. Tõenäoliselt saab olema tegu õunapuuga ning seda hakatakse pimedal ajal ka valgustama.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: