Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ettevõtlussektori kasum suurenes aastaga 22 protsenti

Ettevõtlussektori kogukasum kvartalite lõikes.
Ettevõtlussektori kogukasum kvartalite lõikes. Autor/allikas: statistikaamet

Ettevõtlussektori kogukasum oli tänavu teises kvartalis 827 miljonit eurot, mis on 22 protsenti rohkem kui aasta varem samal ajal.

Võrreldes aastataguse perioodiga suurenes kogukasum enamikul tegevusaladel. Suurima panuse sektori kogukasumisse andsid veonduse ja laonduse ning tööstusettevõtted. Ettevõtlussektori kasumi kasvu pidurdasid enim kinnisvara- ning info- ja sideettevõtted, teatas statistikaamet.

Ettevõtted müüsid 2017. aasta teises kvartalis kaupu ja teenuseid 14 miljardi euro eest, mida on 10 protsenti rohkem kui aasta tagasi samal ajal.

Ettevõtete investeeringud pöördusid tänavu aasta alguses kasvule. Ettevõtted investeerisid 2017. aasta teises kvartalis 636 miljonit eurot, mis on 27 protsenti rohkem kui aasta varem samal ajal.

Investeeriti peamiselt masinatesse ja seadmetesse ning transpordivahenditesse ja ehitistesse. Suurimad investeerijad olid veonduse ja laonduse, kaubandus- ning töötleva tööstuse ettevõtted, kes tegid kokku üle poole ettevõtete koguinvesteeringutest.

Võrreldes aastatagusega suurenesid kõik investeeringud, neist enim investeeringud transpordivahenditesse.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: