IRL-i Tartu linnapeakandidaat on Aivar Riisalu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1504024920000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) kinnitas Tartus linnapeakandidaadiks Aivar Riisalu, kes neli aastat tagasi kandideeris samale kohale Keskerakonna nimekirjas.

IRL on viimastel kuudel olnud Tartus keerulises seisus. Mõne kuu eest teatasid kümmekond erakonna liiget, et kandideerivad sügisel Tartu valimisliitude nimekirjas. Veel kaks kuud tagasi lootis erakond Tartu linnapeakandidaadiks tuua Margus Tsahkna, kuid viimase erakonnast lahkumise järel plaan nurjus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Teisipäeva õhtul kinnitati erakonna linnapeakandidaadiks praegune Tartu linnavolikogu liige Aivar Riisalu.

"Ma olen võitleja tüüp. Ma olen ju erakonna vahetaja elus olnud ja ma tegin seda väga vaoshoitult ja vaikselt ja väga sisemise võitluse tagajärjel. Ja see, mis mind IRL-is ees ootas, ei olnud ka päris see, mida ma lootsin näha, aga ma olen täna õnnelik selle üle, et mina olin natuke süüdi selles, et need muutused IRL-is üldse toimuma hakkasid. Selle tõttu ma leian, et minu kohus on kas võita või langeda koos selle erakonnaga," rääkis Riisalu.

Erakonna programm seab fookuse eelkõige haridusele, taristule ja keskkonnale.

"Seisame täielikult reostusohtliku tselluloositehase vastu. Me näeme, et uisapäisa sellise asja tegemine võib Tartu keskkonda oluliselt mõjutada ja sedakorda kehvemuse suunas," selgitas IRL-i Tartu piirkonna esimees Peeter Laurson.

"Riigiressursi kaasamine on minu meelest tehtud valest otsast. Üks suur ristmik Lõunakeskuse juurest on siiamaani ehitamata, Tartu-Tallinn maantee ei ole neljarealine Tartu otsast. Miks ei ole? Vot need on asjad, mida tuleks teha," rääkis Riisalu.

Nüüdseks on selgeks saanud kõik suuremate erakondade Tartu linnapeakandidaadid. Lisaks IRL-i kandidaat Aivar Riisalule kandideerib Reformierakonna esinumbrina praegune linnapea Urmas Klaas, Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast tänane abilinnapea Jarno Laur, Keskerakonnast pürgib linnapeaks riigikogu liige Aadu Must ning Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast Indrek Särg.

Lisaks osalevad kohalikel valimistel Tartus kolm valimisliitu: Tartu Heaks, Tartu Eest ja Südamega Tartu. Nende linnapeakandidaadid selguvad järgmisel nädalal.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: