Ametnik Savisaare protsessil: maadevahetuse taotlusel survet polnud ({{commentsTotal}})

Edgar Savisaar
Edgar Savisaar Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna linnavaraameti juht Einike Uri kinnitas kolmapäeval Harju maakohtus Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare kohtuprotsessil, et ärimees Hillar Tederi firma maadevahetustaotluse menetlemisel keegi teda ei survestanud ning Savisaarega ta sel teemal ei suhelnud.

Uri rääkis kohtule, et puutus 2015. aastal kokku ärimees Hillar Tederi firma Promptus Capitaliga, kuid ei teadnud siis, kes selle firma taga on.

Tegemist oli Tederi sooviga vahetada Promptus Capitalile kuuluva kinnistu Mäekalda tänaval kinnistuga Koidula tänaval, mis kuulus Tallinna linnale ning selle resolutsiooni olid kinnitanud linnapea Edgar Savisaar ja abilinnapea Eha Võrk.

Uri sõnul oli tal aega taotlusega tegeleda paar nädalat ning temani jõudis ka kommunaalameti juhi Ain Valdmanni memo, mille järgi ei olnud maadevahetus võimalik.

"Seejärel koostasime linnavaraametis vastuse, esialgu oli see üldine, et täiendavate küsimuste korral pöörduge kommunaalameti poole. Hiljem see täpsustus ja oli Kalle Klandorfi allkirjaga," rääkis Uri.

Küsimusele, kes pidi selle taotluse lõplikult lahendama, vastas Uri, et vastus taotlusele läks välja Kalle Klandorfi allkirjaga ehk abilinnapea tasandil.

Uri rõhutas, et keegi ei survestanud teda selle taotluse menetlemisel ning tegemist oli tavapärase protseduuriga. Kaitsja küsimusele, kas Uri suhtles taotluse menetlusel Savisaarega, vastas Uri eitavalt.

Linn keeldus Tederi taotlusest

Tunnistajana ütlusi andnud Tallinna linnaametnik Alo Brandt meenutas, et lina otsus lükata tagasi ärimees Hillar Tederi maadevahetustaotlus kujunes ametnike hulgas ühiselt.

2015. aastal Tallinna linnavaraametis osakonnajuhatajana töötanud Brandt rääkis, et sai Tederi ettevõttest Promptus Capital teada siis, kui linnavalitsusse jõudis firma taotlus maadevahetuseks Kadriorus.
Brandti sõnul oli tema ülesanne selgitada taotluses märgitud maatükkide olemus.

Brandt meenutas, et linnavõim kujundas otsuse ühiselt, et Tederi firma taotlus tuleb jätta rahuldamata. Ainuüksi ehitusõigus neil maatükkidel oli märkimisväärselt erinev, märkis Brandt.

Ühtlasi kinnitas ta, et ei tunnetanud endal mingit erilist kontrolli selles menetluses.

Küsimusele, kas Promptus Capitali asjus tuli suhelda ka Savisaarega, vastas Brandt eitavalt. "See poleks olnud võimalik," lisas Brandt.

Süüdistuse järgi vahendas Kalev Kallo Savisaarele Hillar Tederi soovi, et Tallinna linnapea, vastutasuna Keskerakonnale vara lubamise eest, kasutaks oma ametiseisundit ning korraldaks Promptus Capital OÜ-le, mille juhatuse liikmeks on Hillar Tederi abikaasa Natalie Teder, kuuluva Mäekalda tänava kinnistu vahetuse Tallinna linnale kuuluva kinnistuga L. Koidula tänaval.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: