Prokurör nõuab Leedu autovaraste väidetavatele juhtidele pikka vangistust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

kohus
kohus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Prokurör taotles kohtuvaidluses Tartu maakohtus Leedu autovaraste väidetavatele juhtidele pikka vanglkaristust, advokaatide hinnangul pole meeste süü tõendatud ning nad tuleb õigeks mõista.

Lõuna ringkonnaprokuröri Aro Siinmaa hinnangul on Julius Tiškevičiuse (41) ja Evaldas Pauliukonise (45) süü tõendatud ning neid tuleb karistuada kaheksa-aastase vangistusega.

Ühtlasi leidis prokurör, et meestelt tuleb välja mõista kannatanutele tekitatud kahju.

Tiškevičiuse kaitsja vandeadvokaadi abi Artur Maljukov ja teine kaitsja vandeadvokaat Andrus Lillo ning Pauliukonise kaitsja vandeadvokaadi vanemabi Marko Paabumets palusid oma kaitsealused neile esitatud süüdistustes õigeks mõista.

Kohus langetab otsuse 9. oktoobril.

Lõuna ringkonnaprokuratuur süüdistab Leedu kodanikke Tiškevičiust ja Pauliukonist kuritegeliku ühenduse moodustamises. Süüdistuse järgi varastas jõuk Eestist uuemaid sõidukeid ja müüs need seejärel Leedus maha.

Jõuguliikmed on juba kohtus süüdi mõistetud ning kannavad erineva pikkusega vanglakaristusi.

Kriminaalasja uuris Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talitus ning uurimist juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: