Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Putinist sai Türkmenistani uue teenetemärgi esimene omanik

Putin ja Berdimuhammedow.
Putin ja Berdimuhammedow. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Vene president Vladimir Putin andis esmaspäeval Aşgabatis Türkmenistani presidendile Gurbanguly Berdimuhammedowile üle Aleksander Nevski aumärgi, saades vastu Türkmenistani uue riikliku teenetemärgi.

Interfaxi korrespondendi teatel autasustas Berdimuhammedow Vene presidenti äsja asutatud ordeniga "Panuse eest koostöö arengusse". Putinist sai selle esimene omanik.

Vene president märkis Türkmenistani ametivennale esimesena aumärki üle andes, et Berdimuhammedowit hinnatakse Venemaal "kui Moskvaga kõige tihedamate, strateegiliste, tõeliselt partnerlike sidemete pooldajat".

Ta tänas Berdimuhammedowit eriti hoolitseva suhtumise eest vene keelde Türkmenistanis. "Näeme selles teie püüdu teha koos tööd kahepoolsete sidemete tugevdamiseks," ütles Vene president.

Putin kinnitas, et "Venemaa suhtub lugupidamisega Türkmenistani erapooletusse" ja hindab kõrgelt Aşgabati panust Kesk-Aasia stabiilsuse tugevdamisse.

Ta rõhutas, et mõne aastaga on Türkmenistan sooritanud arengus muljetavaldava hüppe ning Aşgabatist on saanud üks Kesk-Aasia pärle".

Berdimuhammedow märkis omalt poolt Vene riigipeale ordenit üle andes Putini panust kahepoolsete suhete tugevdamisse ja kinnitas valmidust säilitada nende strateegiline iseloom.

Vene president märkis, et Moskva ja Aşgabat töötavad juba mitu aastat järjekindlalt "uut tüüpi riikidevaheliste sidemete loomise nimel". "Teeme seda sihikindlalt, ületades teele jäävaid raskusi," ütles Putin.

Berdimuhammedow lisas vastasutatud ordenist rääkides omalt poolt, et otsustas anda selle Putinile kui "väga targale, väljapaistvale poliitikategelasele, kes teeb väga palju stabiilsuse ja julgeoleku tagamiseks maailmas".

"Venemaa näol on meil alati olnud usaldusvääre sõber, vastutustundlik ja aus partner," ütles Türkmenistani president. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: