Eesti ja Türkmenistan arutasid kahepoolseid suhteid

Tänavu jaanuaris Ašgabati külastanud Vene välisminister andis pressikonverentsi Türkmenistani president Gurbangulõ Berdõmuhhamedov pildi all.
Tänavu jaanuaris Ašgabati külastanud Vene välisminister andis pressikonverentsi Türkmenistani president Gurbangulõ Berdõmuhhamedov pildi all. Autor/allikas: ITAR-TASS / Scanpix

Eesti diplomaadid kohtusid esmaspäeval Ašgabatis oma Türkmenistani kolleegidega, poliitiliste konsultatsioonide teemaks olid kahepoolsed suhted ja nende tihendamise võimalused.

"Kohtumisel tõdesid osapooled, et kahe riigi suhted on tagasihoidlikud, kuid potentsiaali on rohkemaks nii majandusvaldkonnas kui ka hariduses," teatas välisministeeriumi pressiesindaja Armo Vask teisipäeval ERR-ile. "Türkmenistani diplomaadid tundsin enim huvi Eesti e-riigi kogemuse ja oskuste vastu kasutada IT-alaseid võimalusi riigi majanduskasvuks," lisas ta.

Kohtumisel arutati ka haridusteemasid, mille raames Eesti pool julgustas Türkmenistani üliõpilasi Eestisse õppima tulla. Praegu õpib Eestis kaks Türkmenistani üliõpilast.

Lisaks olid teemaks ka Euroopa Liidu ja Türkmenistani suhted EL-i Kesk-Aasia strateegiat silmas pidades ning Eesti tutvustas kampaaniat ÜRO Julgeolekunõukoguse saamiseks.

Kesk-Aasia uudiseid kajastava väljaande AKIPRESS.COM teatel tegi Türkmeeni pool ettepaneku kaaluda uue kaubandus- ja majanduskoostöö raamleppe sõlmimist. Samuti sai Eesti kutse osaleda tänavu augustis toimuval esimesel kaspia mere majandusfoorumil.

Eesti delegatsiooni juhtis poliitikaosakonna peadirektor Lembit Uibo ning kohtumisel osales ka Eesti suursaadik Türkmenistanis Heiti Mäemees.

"Poliitilised konsultatsioonid on kahe riigi vahelised tööalased diplomaatilised kohtumised, mille eesmärk on hoida riikide vahelist kontakti ning tutvuda osapoolte sise- ja välispoliitiliste eesmärkidega," ütles Vask ERR-ile.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: