Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

President Kaljulaid arutas Itaalia kolleegiga rände- ja digiküsimusi

Eesti president Kersti Kaljulaid ja Itaalia president Sergio Mattarella 9. oktoobril Roomas.
Eesti president Kersti Kaljulaid ja Itaalia president Sergio Mattarella 9. oktoobril Roomas. Autor/allikas: facebook.com/KerstiKaljulaid/

President Kersti Kaljulaid kohtus esmaspäeval Roomas Itaalia presidendi Sergio Mattarellaga, kes andis Eesti riigipea auks lõunasöögi.

Presidentide arutelu keskendus rändekriisile, digiühiskonna võimalustele ning Euroopa Liidu tulevikule, teatas presidendi kantselei.

"See, et Itaalias maabub igal aastal sadu tuhandeid sisserändajaid Aafrikast – ja nii juba mitu aastat järjest – ei ole Itaalia probleem. See on kogu Euroopa probleem ja nii on ka võtmed selle probleemi lahendamiseks meie kõigi käes. Nii nagu järgmisel aastal valvavad Ämaris meie õhuruumi Itaalia hävitajad, nii peame ka meie mõistma ühiseid muresid, mis meist lõuna pool. Ja mitte üksnes mõistma, vaid panustama omalt poolt nende lahendamisse," ütles president Kaljulaid pärast kohtumist oma Itaalia kolleegiga.

Kohtumisel keskenduti pikemalt ka digiühiskonna võimaluste arutamisele ning küberjulgeoleku teemadele.

Eesti riigipea sõnul on paljud tänapäevased ohud geograafiast sõltumatud. "Need riskid on sarnased nii Roomas kui Tallinnas ning seepärast on oluline riikide koostöö, mille heaks näiteks on Itaalia osalemine meie Tallinna NATO Küberkaitsekeskuse töös alates selle loomisest."

Euroopa Liidu tulevikust rääkides pidas Eesti president oluliseks eeskätt seda, et püsiksime olulistes küsimustes ühtsena. "See on meie – Eesti, aga tegelikult kogu ELi – strateegiline huvi. Euroopa ees on mitmeid väljakutseid, kuid ühegi suure probleemi lahendamisega ei saa liikmesriigid ükshaaval paremini hakkama kui ühiselt," ütles Kaljulaid.

Esmaspäeva õhtul avab riigipea oma töövisiidi raames Rooma Kaasaegse Kunsti Rahvusgaleriis Konrad Mägi maastikumaalide näituse. Teisipäeval külastab president Kaljulaid Roomas kolme kooli ning kingib neile Konrad Mäe maali "Itaalia maastik. Rooma" reprod. 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: