Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valimiste valvur: Pärnu haigla juht tegi haiglas endale valimiskampaaniat

{{1507622580000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Reformierakonna nimekirjas kandideeriv SA Pärnu haigla juhatuse esimees Urmas Sule kutsus haigla töötajad tööajast kokku ja soovitas neil hääletada valimistel enda poolt, teatas hea valimistava valvur Alari Rammo.

"Pärnu kohta oli selline info, et haigla juht Urmas Sule olevat kokku kutsunud koosolekud haigla igas osakonnas inimeste tööajast, kus ta seletas personalile, miks on haiglale kasulik kui just tema volikogusse saab. Lisaks jagas ta seal kampaania materjale," ütles Rammo ERR-i raadiouudistele.

Sellekohane kaebus laekus hea  valimistava valvuritele kümnekonna päeva eest.

Haiglajuht ei eita

Urmas Sule ei eitanud, et ta haiglas töökoosolekutel oma kandideerimisest on rääkinud. 

"Pärnu haiglas on paika pandud selline kord, et need inimesed, kes haiglas töötavad ja kandideerivad suhtlevad oma kolleegidega ja selleks kasutame tavapäraseid koosoleku praktikaid. Selleks eraldi koosolekuid ei korraldata ja seda tehakse tavaliste koosolekute praktikate raames. Ja ausalt öeldes seda kuidagi teistmoodi paremini teha võimalik pole," rääkis Sule.

Haiglajuhi sõnul näeb asi välja nii, et kas tema või mõni teine kandideeriv töötaja informeerib, miks ta seda teeb ning seejärel esitavad inimesed täpsustavaid küsimusi. 

"Haigla juhina ma mitte ainult ei informeeri haigla töötajaid, et ma kandideerin Pärnu linnavolikogu liikmeks, vaid informeerin kõigist oma ja juhatuse tegemistest. Ma ei tee seda iga nelja aasta tagant, vaid iganädalaselt. Suhtlus oma haigla töötajatega on tavapärane juhtimise instrument."

Sule sõnul muutuks olukord pikantseks siis kui kandideeriks raviarst. 

"Siis saab keeruline olla öelda, et raviarst ei tohiks patsientidele oma valimisprogrammist rääkida. Seda on palju keerulisem kontrollida kui seda, et asutus peaks kinni oma igapäevasest juhtimispraktikast."

Teine kaebus Narvast

Teine kaebus laekus valimiste valvurile teisipäeval ja see puudutas valimiskampaania tegemist Narva haiglas Keskerakonna nimekirjas kandideeriva SA Narva Haigla juhatuse liikme Olev Sillandi poolt.

"Narva haigla juht Olev Sillandi kohta tuli info, et tema on ka abikaasa appi võtnud. Näpus on arstide nimekiri ja igaüks kas just peab, aga tungivalt soovitatakse panna sinna allkirjaga kinnitus, kelle poolt hääletada ja loomulikult on see nende ülemus," sõnas Rammo.

Narva haigla juht Olev Silland väitis rus.err.ee-le, et kuuleb sellisest süüdistusest esimest korda ajakirjaniku käest.

"Ma pole kogunud ise ühtegi allkirja ega ole andnud sellist korraldust ka mitte kellelegi teisele. Ma ei tea, kes võis selle välja mõelda. Minu vaatepunktist - see on mõttetu tegevus. Inimene, kellelt küsida allkirja, vastab eitavalt. Ja see, kuidas ta tegelikult käitub valimiskabiinis, ei tea ju ka mitte keegi."

Alari Rammo sõnul on politseid mõlemast juhtumist informeeritud ja politsei on lubanud mõlema juhtumiga edasi tegeleda.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: