Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskerakond nurjas neljapäeval kooseluseaduse tühistamise arutelu

Riigikogu istung.
Riigikogu istung. Autor/allikas: Siim Lõvi

Keskerakond kasutas riigikogu töökorraldust, et mitte lasta neljapäeval Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni algatatud kooseluseaduse tühistamise eelnõu riigikogu suurde saali veel enne kohalikke valimisi.

Keskerakonna liikmed, sotsiaaldemokraadid ja Vabaerakonna liikmed venitasid olulise riikliku tähtsusega küsimuse arutelu kuni istungiks ettenähtud aja lõpuni.

"Paraku ei jõua me enam menetleda seaduseelnõu 461 SE, menetleme seda järgmisel istungil," ütles riigikogu aseesimees Enn Eesmaa neljapäevast istungit lõpetades.

Päevakorra teiseks punktiks hääletatud eelnõu 461 SE on EKRE algatatud kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seaduse eelnõu, mille esimene lugemine oleks pidanud neljapäeval toimuma.

Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse kohaselt kestab neljapäevane istung kella 10.00-st kuni 13.00-ni ning kogu see aeg kulus istungi päevakorra esimese punkti, olulise tähtsusega riikliku küsimuse, Keskerakonna algatatud "Ida-Virumaa tulevikuperspektiivide" arutelule.

Kooseluseaduse tühistamise eelnõu tekitas pingeid Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning Isamaa ja Res Publica Liidu koalitsioonis, kuna SDE oli jäigalt välistanud selle menetlemise, Keskerakonna fraktsioon aga ei olnud suutnud eelnõu suhtes ühtset positsiooni kujundada, andes märku, et võib ka EKRE algatust vähemalt esimesel lugemisel toetada.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: