Terve Pere Apteek saab kuni kohtuotsuseni PERHis edasi tegutseda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Apotheka apteek PERHis.
Apotheka apteek PERHis. Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Tartu halduskohus rahuldas Terve Pere Apteek OÜ esialgse õiguskaitse taotluse, mis tähendab, et apteek saab Põhja-Eesti regionaalhaiglas alates neljapäevast taas uksed avada.

Halduskohtumenetluses on esialgse õiguskaitse ülesanne tagada kohtuvaidluse ajaks õigusrahu.

Ravimiamet keelas Terve Pere Apteegil ehk Apothekal alates esmaspäevast Sütiste tee 19 asuvas apteegis ravimite väljastamise, sest neil puudus PERHis kehtiv üürileping.

Nimelt korraldas PERH tänavu juulis avaliku konkursi apteegipinnale üürniku leidmiseks, kus Terve Pere Apteek küll osales, kuid võitjaks osutus hoopis Benu Apteek Eesti. Ametlikult pidi Terve Pere Apteek 2. oktoobriks PERHist välja kolima.

Apteek keeldus seda aga tegemast ning selle omanikfirma, Margus Linnamäele kuuluv UP Invest süüdistas neile ravimite väljastamise keelanud ravimiametit kui ka PERHi pressiteate vahendusel erapoolikus käitumises.

Ravimiameti inspektsiooniosakonna juhataja kohusetäitja Katrin Kollist selgitas seepeale, et ravimiamet üürivaidlusse ei sekku, kuid ravimiseadus näeb ette, et apteegile tegevusloa andmiseks peab apteegipidajal olema ette näidata ka üürileping. 

Põhja-Eesti regionaalhaigla administratiivdirektor Aivi Karu rääkis esmaspäeval, et haigla on korduvalt kutsunud Terve Pere Apteeki üles üüripinda õigeks ajaks vabastama, kuid seda ei ole tehtud. Samuti ei mõistnud Karu, miks tekkisid apteegil pretensioonid konkursi puuduste kohta ja üürilepingu edasikehtimise kohta alles siis, kui selgus, et nende pakkumine polnud parim.

PERH esitas 4. oktoobril Harju maakohtusse Terve Pere Apteegi vastu hagi nõudega üüripind vabastada. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: