Kohtu hinnangul võib Benu apteek tegevuskohta muuta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ravimid apteegis.
Ravimid apteegis. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tartu halduskohtu hinnangul on ravimiametil õigus muuta Benu Apteek Eesti OÜ tegevusloas apteegi tegevuskohaks Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH); otsus ei puuduta Terve Pere Apteegi ja PERH-i ning ravimiameti vahelist vaidlust.

Pärast PERH-i apteegikonkursi võitmist esitas Benu ravimiametile taotluse tegevusloa muutmiseks nõnda, et Linnumäe apteegi asukoht muuta aadressile J. Sütiste tee 19 ehk PERH-i territooriumile. Kohtu hinnangul ei teki apteegi kolimisega uut apteeki ning jättis rahuldamata konkursil kaotanud Apteekide Arenduse OÜ kaebuse, ütles halduskohtu pressiesindaja Krista Tamm BNS-ile.

Kohus asus seisukohale, et Benu võib asukohta muuta ning ei kohus ega ravimiamet ei saa tegevuskoha muutmist keelata.

Kohus ei nõustunud hageja Apteekide Arenduse OÜ kaebusega, et Benu tegevusloa muutmine rikub tema subjektiivseid õigusi, sest kaebaja kaotab võimaluse avada apteek kõnealusel aadressil.

"Juhul kui kaebaja oleks pakkunud kõrgemat üürihinda, oleks kaebaja saanud võimaluse sõlmida PERH-iga üürileping ning osutada apteegiteenust PERH-i ruumides, seega ei too kaebaja õiguste rikkumist kaasa mitte väidetav õigusnormi rikkumine, vaid kohtu arvates kaebaja enda tegevus," seisab kohtuotsuses.

Antud juhul ei looda uut apteeki, vaid üldapteek kolib ühest tegutsemiskohast teise ja see ei mõjuta apteekide arvu. Seega ei kohaldu kohtu arvates antud juhul ei uue üldapteegi ega ka uue haruapteegi asutamist puudutavad õigusaktide sätted ega ka uue üldapteegi või uue haruapteegi asutamist puudutav varasem kohtupraktika, märgib kohus.

Kohus märkis muuhulgas, et Apteekide Arenduse OÜ-l puudub hetkel üldapteegi teenuse osutamiseks ravimiseaduse alusel väljastatud  tegevusluba ja see ei oma ka muid ravimite käitlemise tegevuslubasid, seega ei tegutse kaebaja apteegiturul.

Neljapäevane otsus on vaidlustatav Tartu ringkonnakohtus 30 päeva jooksul ehk 19. veebruarini.

Lisaks antud vaidlusele on PERH-i uue apteegi konkursiga seoses käimas ka teised vaidlused, mistõttu ei ole konkursil kaotanud apteegi endine valdaja Terve Pere Apteek pinnalt välja kolinud.

Viimati jättis halduskohus 17. novembri otsusega muutmata oktoobris kohaldatud esialguse õiguskaitse, mis annab apteegile võimaluse jätkata apteegiteenuse pakkumisega kaebuse lahendamise ajal.

Apotheka kaubamärki kasutava Terve Pere Akteek OÜ keti omanik on Magnum AS, mille omanikfirmale Up Invest kuulub ka uudisteagentuur BNS.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: