Air Baltic pani mootorikontrollis olnud lennukid tagasi liinile

Kõik seitse uut Air Balticu lennukit, mille lennud kolmapäeval peatati, on tänaseks tagasi liinil. Kokku tuli ära jätta kolm lendu.

Air Baltic peatas kolmapäeval lennud seitsme Bombardier CS300 lennukiga, mille ettevõte alles äsja ostis, et kontrollida nende lennukite mootoreid.

Lennufirma kinnitas täna ERR-ile, et osad kontrollitud lennukitest pandi tagasi liinile juba eile ning tänasest lendavad kõik seitse lennukit.

Mootorikontrolli tõttu pidi AirBaltic siiski tühistama kolmapäeval kolm lendu: Riiast Helsingisse, Moskvasse ja Kaasanisse. "Rohkem lende seoses CS300 [lennukite kontrollimisega] ei tühistatud," kinnitas Air Baltic.

Air Baltic toonitas eilses pressiteates, et teeb tihedat koostööd nii Bombardieri kui ka mootorite valmistajaga Pratt&Whitney.

Bombardier CS300 lennukite näol on tegemist uute lennumasinatega ning Air Baltic maailmas ainus, kes neid sedavõrd suures mahus kasutab.

Mis täpsemalt tõi kaasa täiendava kontrolli ja isegi liinilt kõrvaldamise vajaduse, lennufirma esindajad ei täpsusta.

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: