Boeing soovitab mootorivea tõttu peatada kümned mudeli 777 lennud

Boeing 777 mootoritükid Denveri lennuvälja lähistel elamurajoonis.
Boeing 777 mootoritükid Denveri lennuvälja lähistel elamurajoonis. Autor/allikas: SCANPIX/AFP PHOTO/Getty Images/Michael Ciaglo

USA lennukitootja Boeing soovitab peatada kümned mudeli 777 lennud pärast seda, kui nädalavahetusel tekkis ühel seda tüüpi lennukil mootoririke.

Laupäeval oli Denverist Honolulule suundunud United Airlines'i lend 328 sunnitud naasma Denveri lennuväljale ja tegema hädamaandumise, kuna lennuki parempoolsel mootoril tekkis rike, vahendas BBC.

Lennuvälja lähistel asuvast elamurajoonist leiti hiljem lennukimootori tükke. Lennuki pardal oli 231 inimest, keegi kannatada ei saanud.

Boeing soovitab nüüd jätta seisma kõik 777 lennukid, mis kasutavad sama ehk Pratt & Whitney toodetud mootorit. See tähendab, et uurimise ajaks tuleks peatada kokku 128 lennuki lennud.

"Kuni uurimine kestab, soovitame peatada 69 teenistuses oleva ning 59 seisva Pratt & Whitney 4000-112 mootorit kasutava 777 lennuki tegevuse," teatas Boeing.

Pratt & Whitney on kokku pannud meeskonna, kes teevad uurijatega koostööd.

USA lennundusameti (FAA) andmetel on United Airlines ainus USA lennufirma, mis kasutab Boeing 777 lennukeid. Lisaks USA firmale kasutavad seda tüüpi lennukeid Jaapani ja Lõuna-Korea lennufirmad.

United Airlines ja Jaapani kaks suuremat lennuoperaatorit on juba peatanud kokku 56 lennuki lennud.

Korean Air, millel on kasutuses kuus ning laos seismas kümme Boeing 777 lennukit, teatas, et ootab Lõuna-Korea ametkondadelt juhiseid.

Mootoririke on järjekordne löök Boeingule pärast seda, kui firma 737 MAX mudeli lennud tuli pärast kaht lennuõnnetust 18 kuuks peatada. Õnnetustes sai surma kokku 346 inimest. 737 MAX lennud said USA-s taas lennuloa eelmise aasta novembris, Euroopas aga alles tänavu jaanuari lõpus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: