Keskerakond kasvatas toetust, Vabaerakond jääb alla ka Rohelistele

Foto: ERR

Kohalike valimiste massiivse kampaania abil kasvas toetus Keskerakonnale 29 protsendini, samas kui Vabaerakond jääb 3-protsendise toetusega alla juba ka Rohelistele, selgus ERR-i uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks Keskerakonnale hääle 29 protsenti valijatest, mida on kahe protsendipunkti võrra enam kui septembris. Reformierakonna toetus kuu varasemaga võrreldes ei muutunud, neile annaks hääle 25 protsenti valimiseelistust omavatest kodanikest.

Ka EKRE ja IRL-i reiting on sisuliselt sama suur kui septembris - oktoobris oli EKRE toetus 13 ja IRL-il seitse protsenti. Sotsiaaldemokraatide kaheprotsendine langus ja 10-protsendine kogutoetus jääb veamarginaali piiridesse. Kui aga võtta arvesse sotside toetuse kahanemist Tallinna küsitluses, võib oletada, et printsipiaalne vastasseis EKRE-ga pole neile reitingutes kasu toonud.

Taas on valimiskünnisele lähenenud Eestimaa Rohelised, keda toetab neli protsenti valijatest. Tähelepanuväärne on aga see, et kohalike omavalitsuste volikogude valimiste kampaanias mitteosalev Vabaerakond jääb oma kolme protsendi suuruse toetusega nüüd alla nii valimiskünnisest kui ka rohelistest.

Võrreldes valitsuskoalitsiooni ja riigikogu opositsioonierakondade summaarset toetust, on ülekaal endiselt valitsuserakondade poolel - neid toetab kokku 46 protsenti, opositsiooni jäävaid Reformierakonda, EKRE-t ja Vabaerakonda 41 protsenti valijaist.

Turu-uuringute AS küsitles 26. septembrist kuni 10. oktoobrini ERR-i uudistetoimetuse tellimusel näost-näkku meetodil 1001 inimest nende kodudes. Uuringutulemustes on esitatud nende vastajate osakaal, kes omasid poliitilist eelistust. See muudab uuringutulemused võrreldavaks riigikogu valimiste olukorraga. Erakondlikku eelistust mitte-väljendanud vastajate osakaal oli 37 protsenti. 1000 inimese küsitlemisel ei ületa maksimaalne viga ±3,10 protsenti.

Toimetaja: Urmet Kook, Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: