Paides moodustati IRL-i juhitav kolmikliit ({{commentsTotal}})

Foto: Olev Kenk/ERR

Paides moodustati valimised võitnud Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL), Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Keskerakonna kolmikliit. Opositsiooni jäävad Reformierakond, maavanem Alo Aasma juhitav valimisliit Suur-Järvamaa ja EKRE.

Esmaspäeva pärastlõunal allkirjastati koalitsioonilepe Paide linna, Paide valla ja Roosna-Alliku valla ühinemise tulemusel tekkiva Paide linna valitsemiseks, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Linnapeaks saab Priit Värk Isamaa ja ResPublica Liidust, kes pidas linnapea ametit ka paar aastat tagasi ja volikogu esimeheks Aivar Tubli Keskerakonnast.

Paides valimised võitnud IRL saab õiguse kanda ka linnapea vastutust, mis tähendab et Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv praegune linnapea Siret Pihelgas peab oma ametitoolist loobuma ja temast saab abilinnapea. Teise abilinnapea koha saab Anneli Tumanski Keskerakonnast.

Priit Värk rääkis ERR-i raadiouudistele, et koalitsioonikõnelustel on kokku lepitud, et poliitilisi ametikohti saavad erakonnad valida vastavalt valimistulemusele.

Keskerakonna nimekirjas Paide linnavolikogusse pääsenud Kersti Sarapuu ütles, et Keskerakond saab volikogu esimehe koha ja selle ameti on valmis vastu võtma Aivar Tubli, kes kogus linnavolikogu praeguse esimehe Peeter Saldrega võrreldes oluliselt suurema toetuse.

Kuna Paide linn ühines Roosna-Alliku ja Paide vallaga, on uute ametikohtadena plaanis palgale võtta ka kaks piirkonnajuhti. Ühe neist saab Keskerakond ja teise Sotsiaaldemokraatlik Erakond. Rahvusringhäälingule teadaolevalt on Roosna-Alliku piirkonna juhi kohta lubatud Peeter Saldrele, kes tegutseb seal praegu vallavanemana.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: