Prantsusmaa on hädas lapse nimega Jihad
Prantsusmaa peaprokurör peab otsustama, kas on vastuvõetav panna lapsele nimeks Jihad, arvestades, et riigis on viimastel aastatel toimunud Euroopa rängimad islamimässuliste korraldatud terrorirünnakud.
Toulouse'i võimud pöördusid Prantsuse peaprokuröri poole pärast seda, kui üks paar pani enda pojale nimeks Jihad, vahendas BBC.
Prantsuse perekonnaküsimuste kohtunik võib omakorda juhtumis otsuse langetada.
Araabia keeles tähendab "jihad" (eesti k. džihaad - toim.) jõupingutust või heitlust või võitlust, mitte konkreetselt "püha sõda".
Terminit "džihadistid" on tavaliselt kasutatud islamimässuliste kirjeldamiseks, teiste hulgas neid, kes nn ISIS-e nimel rünnakuid on korraldanud.
Alates 2015. aastast on islamimässuliste rünnakutes saanud Prantsusmaal surma üle 230 inimese. Alates sellest ajast kehtib riigis ka erakorraline olukord.
Prantsuse seadus ei piira vanemate nimevalikut lastele, eeldusel et see ei kahjusta lapse huve ja selle vastu ei ole teised pereliikmed mainega seotud põhjustel.
Nimeks Jihad saanud poiss sündis Toulouse'is augustis. Varem on lubatud Prantsusmaal sellise nime saanud poistel oma nimi alles jätta.
2013. aastal määrati Prantsusmaal Nimes'i linnas ühele emale kuupikkune vanglakaristus ja 2000 euro suurune trahv, kuna saatis oma kolmeaastase poja Jihadi kooli T-särgis, millel kiri "Ma olen pomm" ja "Jihad, sündinud 11. septembril".
Karistus määrati provokatiivse riietuse eest, mis viitas 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakutele USA-s, mitte nime "Jihad" eest.
2015. aastal takistas aga Prantsuse kohus üht paari panemast oma tütrele nimeks Nutella, põhjendades, et laps võib sellise nime pärast sattuda naerualuseks. Kohtunik andis korralduse panna lapsele nimeks hoopis Ella.
Toimetaja: Merili Nael