Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskerakond otsustas võimu pealinnas mitte jagada

{{1508947680000 | amCalendar}}

Keskerakonna Tallinna piirkonna nõukogu otsustas kolmapäeva õhtul, et ei tee ühelegi parteile ettepanekut koalitsiooläbirääkimisteks, mis tähendab, et pealinnas säilib Keskerakonna ainuvõim.

Keskerakond teatas pärast nõupidamist, et koalitsiooni moodustamiseks ei nähta vajalikku erakonnasisest konsensust Keskerakonnas ega sotsiaaldemokraatlikus erakonnas.

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et konsultatatsioonidel SDE-ga sisuliste küsimusteni ei jõutud.

Ta ütles, et Keskerakonnale ei ole see esimene kord n-ö ühe häälega võimul olla ning partei saab hakkama. Valijatelt saadud 40 mandaati 79-st näitab Aasa sõnul, et pealinna elanikud soovivad Tallinna jätkuvat ja stabiilset arengut.

ERR-i andmetel jäi teoreetiline koalitsioon ära põhjusel, et Keskerakond ei soovinud näha pealinna volikogu esimehe kohal Helve Särgavat ja esitab tõenäolislet Mihhail Kõlvarti kandidatuuri.

„Juhime linna kindlasti kõigi inimeste huvides, ka nende, kes sel korral meie poolt ei hääletanud,“ kinnitas Aas.

Ta sõnas, et just seetõttu sooviti ka kõigi erakondadega kohtuda ning arutada teineteise mõtteid, pealinna arengusuundi ja võimalikke koostöökohti.

„Paraku ei soovinud kaks erakonda laua taha oma eesmärkidest või mõtetest rääkima tullagi,“ tõdes Aas.

Koalitsiooniläbirääkimisteni konsultatsioonidest ei jõutud, sest Aasa sõnul ei olnud näha selget ja ühtset tahet seada koos ühiseid eesmärke linna edukaks juhtimiseks.

„Keskerakonna ega sotsiaaldemokraatliku erakonna sees ei olnud täna seda konsensust, mis on eelduseks tugeva koalitsiooni ja linnaelu edasi viiva linnavalitsuse kokkupanekuks,“ märkis Aas.

Enne kolmapäevast keskerakondlaste kogunemist spekuleeriti kõige rohkem võimalusest, et linnavolikogus enamust ehk 40 kohta 79-st omav Keskerakond alustab läbirääkimisi sotsiaaldemokraatidega.

SDE esimees Jevgeni Ossinovski ütles teisipäeval ERR-ile, et kui kutse läbirääkimisteks esitatakse, võtavad sotsiaaldemokraadid selle vastu.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: