Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nõgene ei mõista Lukase reaktsiooni

Kultuuriministeeriumis valitakse ERM-i uus juht.
Kultuuriministeeriumis valitakse ERM-i uus juht. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kultuuriministeeriumi kantsleri Paavo Nõgene sõnul ei pea paika Tõnis Lukase väide, et tal ei lastud ERMi juhina jätkata, kuna meeste omavahelised suhted rikkus 2014. aasta ERMi küttesüsteemi vaidlus.

Nõgene ütles Postimehele, et tema jaoks ei ole 2014. aasta küttesüsteemi hanke osas ühtegi meeldejäävat tunnet ja kultuuriministeeriumi ainus soov oli, et toimuks avalik ja avatud riigihange, mis annaks võimaluse hankel osaleda kõikidel kütteliikidel.

Nõgene lisas, et ei mõista Tõnis Lukase reaktsiooni reedesele valimistulemusele, sest komisjon valis ERM-i direktoriks väga tugevas konkurentsis väärika tippjuhi.

"Minul ei ole ühtegi põhjust Tõnis Lukasele nii-öelda ära teha ja ma ei soovi laskuda sellise suhtumise tasemele," lausus Nõgene.

ERM-i direktori kohast ilma jäänud Tõnis Lukas ei hoidnud sotsiaalmeedias emotsioone tagasi ning süüdistas reedel enda kaotuses personaalselt kultuuriministeeriumi kantslerit Paavo Nõgenet.

"Selgituseks: nagu teada ka varem - karistuse saab see, kes on julgenud meie riigi juhi, Paavo Nõgenega, mõnes olulises küsimuses eriarvamusele jääda," kirjutas Lukas.

Hiljem selgitas ta Postimehele, et Paavo Nõgene sekkus otseselt ERMi uue hoone küttesüsteemi rajamise teemasse.

"Ta võttis oma südameasjaks ka selle, et ühel võimalikul küttesüsteemi rajaval firmal [Fortum Tartu] oleks head tingimused osalemiseks. Ja lõpuks sai see firma ainsana hankel osaleda ja esitas riigile kolm korda suurema arve, kui esialgu oli lubatud. Nii et Paavo Nõgenel oli seal aktiivne roll olemas – minule selline asjaajamine ei meeldinud ja eks ma sellest peale olengi märgitud mees."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: