Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lukas süüdistab kaotuses kantslerit

Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene (vasakul) ja Tõnis Lukas.
Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene (vasakul) ja Tõnis Lukas. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti Rahva Muuseumi direktori kohast ilma jääv Tõnis Lukas ei hoia sotsiaalmeedias emotsioone tagasi ning süüdistab enda kaotuses personaalselt kultuuriministeeriumi kantslerit Paavo Nõgenet.

"Selgituseks: nagu teada ka varem - karistuse saab see, kes on julgenud meie riigi juhi, Paavo Nõgenega, mõnes olulises küsimuses eriarvamusele jääda," kirjutas Lukas sotsiaalmeedias.

Milles konkreetselt Lukas kantslerit süüdistab, ta ei kirjuta. Ajakirjanduses on mehed varem olnud erineval meelel näiteks ERM-i küttelahenduse osas, kus Lukas eelistas maakütet, aga Nõgene kaugkütet. Erinevaid seisukohti on mehed väljendanud ka ERM-i restorani ning suve lõpul avalikustatud auditi etteheidete paikapidavuse osas.

Intervjuus "Aktuaalsele kaamerale" lisas Lukas, et tema hommikune vestlus kultuuriministeeriumis läks hästi, kuid oli omamoodi etendus.

"Üldises plaanis oli see etendus, aga lõppkokkuvõttes kultuuriministeerium ongi ju ka osaliselt teatriministeerium," sõnas Lukas.

Ajakirjaniku küsimusele, mille poolest etendus, vastas Lukas: "Eks see valmidus mind karistada selle eest, et ma Paavo Nõgenele olen mitmes asjas vastu olnud või olulistes asjades eriarvamusele jäänud, oli ju ette teada."

Täpsustavale küsimusele, kas tegu oli siis kättemaksuga ministeeriumiga erinevatele seisukohtadele jäämise eest, vastas Lukas ühe sõnaga: "Karistus."

Tuleval aastal ERM-i uueks direktoriks tõusva Karise suhtes Lukas otseselt etteheiteid ei tee, kuid peab Karist enda tehtud suure töö viljade noppijaks.

"Tänan kõiki, kes on minuga koos ERM-i armastanud. Armastan oma tööd ja olen teinud seda kogu rahvale - ja mis mul saab siis olla selle vastu, et üks selle rahva liige, Alar Karis, selle töö vilju nopib."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: